„Poslanecké povinnosti si plním vzorně. Každé pondělí mám poslanecký den. Jako dnes od sedmi hodin za mnou chodí občané. Dnes jich bude 11,“ uvedl Babišv pondělí dopoledne na dotaz Blesku. „Právě tady mám jednu občanku, můžete se jí zeptat,“ dušoval se.

Minimálně v pátek si ale své povinnosti neplnil. Zatímco politici schvalovali některé zákony v třetím čtení, Babiš v Liberci točil dětem zmrzlinu a poté představoval dospělým svou knihu. Přiznejme šéfovi ANO, že v tento den byla politická účast obecně nevalná. Řada poslanců odjela kvůli blížícím se státním svátkům, a tak Sněmovna nebyla už v poledne usnášeníschopná. Předtím ale stihla přidat peníze na státní pojištěnce nebo snížit limit na doplatky za léky pro děti a seniory.

Navíc ne všichni, tak jako Babiš, postavili svou kampaň na sloganu Nejsme jako politici, makáme. Šéf hnutí ANO v tom však nevidí problém. „Já makám, chodím za lidmi a řeším jejich problémy,“ hájil se Babiš v pondělí. „Chápu, že když točení zmrzliny má 14 tisíc lajků, tak jsou všichni naštvaný,“ dodal v nadsázce.

Vodňanské kuře a kožichy manželky

Babiš vyměnil jednání Sněmovny za jiné aktivity už v minulosti. Z pracovních důvodů se omluvil třeba i ve čtvrtek a v pátek 8. a 9. června, kdy mimo jiné rozdával podpisy v Lázních Jeseník. „Dobře víte, že jsem chtěl vždycky klouzavý mandát. Šel jsem do politiky proto, abych dělal nějakého manažera, já na to kecání nejsem,“ hájí se nyní.

„Jenom než se schválí program, tak to trvá čtyři hodiny, všichni se tam producírují,“ zkritizoval chod dolní komory parlamentu, aby dodal: „Když se řeší kožešinové farmy, tak všichni řeší Vodňanské kuře a kožichy mé ženy. To fakt nemám zájem poslouchat.“

VIDEO: Andrej Babiš zavítal před volbami i na známou jízdu králů do Vlčnova. Takto ho „vyhlásil“ jeden z členů královy družiny

Video
délka: 00:48

Babiše vyhlásili při jízdě králů: Tohle v sále asi nikdo nečekal. Pro Blesk.cz Antonín Vrba

VŠE O VOLBÁCH DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY 2017 ČTĚTE ZDE

Fotogalerie
12 fotografií