Dokument počítá s tím, že v roce 2022 vyroste hrubá průměrná mzda nejméně na 40 tisíc korun. Letos přitom činí 27 889.

Jak toho dosáhnout? Vedle přímého růstu platů má být receptem snížení daní. Podle Práva ale tentokrát návrh nepočítá s vyšším zdaněním lidí s hrubým příjmem nad 50 tisíc korun, kterým na jaře strana ještě pod vedením Bohuslava Sobotky naštvala příslušníky střední vrstvy.

„Zavedeme progresivní zdanění příjmů fyzických osob, a tím snížíme daně a zvýšíme příjem 98 procent zaměstnanců. Pouze dvě procenta lidí s nejvyššími příjmy se nově budou na daních podílet víc. Díky této změně dojde ke zvýšení reálných příjmů zaměstnanců v průměru od 800 až 1200 korun,“ cituje list nový volební program.

Strana chce dále nabídnout pět týdnů dovolené pro všechny zaměstnance, nemocenskou od prvního dne marodění nebo 10procentní DPH na základní potraviny.

Na jednání širšího vedení ČSSD bude poprvé v roli úřadujícího předsedy strany ministr vnitra Milan Chovanec a jako volební lídr tu bude mít premiéru šéf resortu zahraničí Lubomír Zaorálek. Premiér Bohuslav Sobotka počínaje čtvrtkem z postu předsedy strany odstoupil.

Video
délka: 08:26

Bohuslav Sobotka odchází z vedení ČSSD, stranu povede Chovanec. Jan Jedlička

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 ČTĚTE ZDE

Fotogalerie
17 fotografií