Zimola figuroval v původně navržené nominaci na posledním 22. místě. Proti tomu však bylo celostátní vedení strany, které bývalého hejtmana vyškrtlo. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka argumentoval tím, že by sociální demokracii mohly uškodit kauzy spojené se jménem Jiřího Zimoly.

„Uvědomujeme si, že nemáme moc šanci toto rozhodnutí změnit, ale Ivana Stráská má od nás mandát o tom jednat,“ řekl Veselý po pondělním zasedání krajského výkonného výboru ČSSD.

VIDEO: Jak vidí Jiří Zimola svou budoucnost?
Video
délka: 01:34
720p 480p 360p 240p

Zimola se před několika týdny sešel s prezidentem Milošem Zemanem. Poté předstoupil před novináře. 

Na kandidátní listině jihočeských sociálních demokratů figuruje momentálně 21 lidí. Poslední pozice zůstává neobsazená.

Po Zimolově vyškrtnutí odstoupili z kandidátky její tehdejší lídr Stanislav Mrvka a také Jindřich Florián a Josef Eigner. Místo nich ČSSD doplnila listinu náhradníky. Zimolovo místo však zůstává stále volné. „Vybrali jsme okruh dalších náhradníků. Z nich by mělo vedení ČSSD vybrat, pokud by na kandidátku nevrátilo Jiřího Zimolu,“ uvedl Veselý.

Zimola patří mezi kritiky současného vedení. Po minulých volbách se také zúčastnil tzv. lánského puče, kdy se několik oponentů současného šéfa strany Bohuslava Sobotky údajně snažilo za jeho zády o jeho sesazení.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 ČTĚTE ZDE

Fotogalerie
8 fotografií