Konec Sobotky v ČSSD? Premiér odmítá zvěsti o odchodu komentovat

Autor: ČTK,deb - 
12. 6. 2017
14:46

Premiér a předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka v pondělí odmítl komentovat spekulace o svém odchodu z čela ČSSD. Řekl pouze, že ve středu se aktuální situací bude zabývat stranické grémium. Spekulace o odchodu Sobotky z pozice stranického lídra se objevily v souvislosti s poklesem preferencí ČSSD. Podle zákulisních informací se v pátek úzké vedení strany shodlo na tom, že by Sobotka měl zůstat.

V pondělí se bude Sobotka mimo jiné s volebním týmem chystat na sobotní programovou konferenci. Předcházet jí bude zasedání ústředního výkonného výboru ČSSD, který má mezi sjezdy pravomoc odvolat členy předsednictva. Podle mluvčího ČSSD Mikuláše Klanga bude ale náplní zasedání poslední diskuse a schválení programu.

„Ve středu se sejde politické grémium ČSSD a bude samozřejmě o všech věcech jednat,“ řekl v pondělí Sobotka novinářům při odchodu z konference o stavebnictví. Ke své budoucnosti v čele strany se dál odmítl vyjádřit.

Podle řady sociálních demokratů už je čtyři měsíce před volbami na výměnu lídra pozdě. „Vyslovili se pro zachování statu quo, výměna to neřeší,“ řekl dobře informovaný zdroj z Lidového domu. Dodal, že se spekulace o odchodu Sobotky objevovaly před březnovým sjezdem ČSSD, kde se ale nikdo proti předsedovi nepostavil. Jde podle něj o vyjádření neúspěšných kandidátů ze stranických primárek.

Ústřední výkonný výbor může podle stanov ČSSD vyslovit nedůvěru předsedovi nebo některému z jeho místopředsedů. Pokud by pro nedůvěru některého z nich hlasovaly alespoň tři pětiny členů výboru, znamená to jeho odvolání. V případě členů předsednictva pak výkonný výbor zvolí náhradníky, u předsedy takovou pravomoc nemá.

Některá média v posledních dnech přinesla informaci, že by se mohl Sobotka funkce předsedy sám vzdát. Podle zdroje ČTK z blízkosti Lidového domu takovou možnost v současnosti nic příliš nenaznačuje. Sobotkovo okolí však přesto zůstává ostražité, protože například i v případě květnového ohlášení demise celé vlády premiér překvapil i své okolí.

Video Bohuslav Sobotka o rodině a penězích: O co se doma stará manželka? - Z pořadu Ptám se, pane premiére
1080p 720p 360p

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 ČTĚTE ZDE

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
1912 ( 13. června 2017 18:08 )

:http://www.parlamentnilisty.cz/.../Sobotka-pry-taji... o-Za-mnoho-penez-490126 Sobotka prý tají obrovský průšvih, který se valí na Česko. Za mnoho peněz. (Parlamentní listy) 31. 5. 2017 Filmový, televizní a divadelní režisér Jiří Svoboda se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zeptal na to, proč premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) veřejnosti tají exekuční výměr ve výši 13 miliard korun vůči České republice. Sobotka podle Svobody ztratil výmluvnost v otázce obstavení veškerých účtů České republiky z rozhodnutí lucemburského odvolacího soudu, a to až do výše pohledávky ve výši cca 13 miliard korun. „Není snad povinností premiéra Bohuslava Sobotky seznámit české důchodce, učitele, zdravotníky a vůbec celou českou veřejnost s tím, zda je informace pravdivá?! Není snad povinností předsedy vlády buď veřejnost uklidnit informací, že zpráva o exekuci na účty ČR ve všech bankách v Lucemburku je nepravdivá, či veřejnost naopak zneklidnit zprávou, že ČR 13 miliard Kč sice podle rozhodnutí odvolacího soudu v Lucemburku dluží, avšak dluh nehodlá splácet?“

105105 ( 13. června 2017 16:04 )

Sobotkův konec v dohledu, kopal kolem sebe, aby zakryl ten Lucemburg že tam jel kvůli zmrazeným účtům Česka, za Diag Human, no to je na kriminál vč. OKD, tak dlouho vytahoval na Babiše, až stále nic nevytáhl, nebo jo, kde to najdem to rozřešení,zaměstnalo to tolik lidi, Kalousek od té doby někde zalezl, no a jak to Sobotka zhodnotil, tak se radši rozvede, aby manželka byla mimo. Myslím, že doSobotoval, dluhy v ČSSD, zmrazené účty Česka, rozkradené dotace, v Bruselu nás rozebírají senilní dědkové, no to bude veselo

jen-pro-mne ( 12. června 2017 23:12 )

spíše jsi měl uvést těch 13 parazitních SRALBOTKÁČŮ, kteří zlodějského debila Blbosrava Sralbotku podpořili, to budou ti praví zločinci, kteří SOCANY totálně s debilem Sralbotkou potopili + celoživotní debil Chrobanec

jen-pro-mne ( 12. června 2017 23:06 )

konec SRALBOTKÁČŮ bude až po volbách s6d3.turboimg.net/sp/75d8c87d87e1387ccb13f4817af04032/Sobotka.jpg

hejhej ( 12. června 2017 20:20 )

Sobotka se drží koryta jak hov.no košile. Odporný, podrazácký , slizský " premiér". Takového člověka si nemůže nikdo vážit spolu s jeho kývači, především Chovancem a Zaorálkem. Tato strana je nevolitelná a bude se dlouho z těch sr.aček, kam je dostala " politika" Sobotky dostávat. Dobře jim tak !!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa