„Ty důvody jsou podstatně hlubší. Chtěl jsem odejít z Topky, dokonce vystoupit před Vánocemi. To byla nějaká reflexe pražského vývoje, jací lidé se dostali do vedení pražské TOP 09. Já měl zcela jiné představy. S kandidátkou to tak nesouvisí,“ řekl Laudát v rozhovoru pro Blesk.cz.

Video
délka: 04:38
720p 480p 360p 240p

Laudát – rozhovor 

Jeho stranický šéf Miroslav Kalousek ale nesouhlasí: „Já jsem to ještě před 14 dny slyšel jinak. Že odchází proto, že předseda strany měl jiné představy o krajských kandidátkách,“ reagoval pro Blesk.cz. Někdejší předseda pražské TOP 09 Laudát měl kandidovat až ze čtvrtého místa kandidátky.

„A jestliže František Laudát nepřekonal – a já si strašně vážím jeho práce – fakt, že byl na pražské kandidátce až čtvrtý a nikoliv druhý a že před ním jsou Markéta Adamová a Martin Plíšek, tak je to jeho svobodné a pravdivé rozhodnutí. A to je tak všechno, co s tím můžu dělat,“ podotkl Kalousek s tím, že o podobě kandidátky rozhodovali členové pražské TOP 09.

„A já respektuji jejich rozhodnutí. Nepochybuji o tom, že František Laudát dál stojí za hodnotovým desaterem TOP 09. Jenom se nám do těch hodnotových desater občas při řešení personálních otázek připlete naše ego. Pak je otázka, jestli ho umíme, nebo neumíme překousnout. I to je věc kvalifikace politiků,“ rýpl si závěrem šéf TOP 09.

Fotogalerie
16 fotografií