„Myslím, že by bylo pokrytectví, kdybych za současné situace přijal volitelné místo na kandidátce výměnou za to, že popřu svoje názory,“ odůvodnil minulý týden na nečekaně svolané tiskové konferenci Jeroným Tejc, proč odmítá přijmout druhé místo na jihomoravské kandidátce ČSSD.

Krýt měl záda Bohuslavu Sobotkovi. Předsedovi ČSSD a premiérovi, kterého chtěl po volbách v 2013 pomocí prezidenta Miloše Zemana, tehdejších hejtmanů Michala Haška a Jiřího Zimoly anebo Milana Chovance a Zdeňka Škromacha „sestřelit“ při takzvaném „lánském puči“.

Práce v Brně nebo v Praze

S Michalem Haškem mají společnou ještě další věc. Oba byli předsedou poslaneckého klubu. Hašek před Bohuslavem Sobotkou, Tejc po Sobotkovi. Poté, co Hašek propadl loni v krajských volbách, ohlásil návrat do advokacie – a to zpět do právnické kanceláře také vlivného člena ČSSD Miroslava Jansty, kde byl kdysi koncipientem.

V únoru se Michal Hašek v rozhovoru pro Blesk.cz rozpovídal o svých pracovních plánech:

Video
délka: 01:07
720p 480p 360p 240p

Hašek studio Jakub Veinlich, Lukáš Červený

„Mám na starost teď také přípravu brněnské pobočky. Brněnské proto, že v Brně sídlí všechny hlavní justiční orgány České republiky,“ řekl Hašek v únoru v rozhovoru pro Blesk.cz.

Podle informací Blesk.cz zatím na rozjezdu kanceláře stále pracuje a sám nezavírá dveře ani možnému novému zaměstnanci Jeronýmu Tejcovi. „Pana Tejce si vážím jako profesionála a určitě se nebudu bránit debatě o spolupráci v oblasti práva,“ řekl Hašek Blesk.cz k možné spolupráci se svým stranickým kolegou.

Jenže Tejc zatím prý o své budoucnosti ještě úplně jasnou představu nemá. „V době, kdy jsem vše oznamoval, jsem neměl připravené žádné záložní řešení,“ tvrdí Tejc s tím, že návrat k advokacii je jen jednou z možností.

„Není nic jednoduššího než advokátní komoře oznámit, že obnovuji samostatný výkon advokacie,“ řekl Tejc. Prý ale ještě ani netuší, jestli bude pracovat v Praze nebo Brně. Spolupráci s Haškem si moc představit neumí. „Nepovažuji za pravděpodobné, že bych zamířil do advokátní kanceláře kolegy Jansty,“ odmítl jednu z možných pracovních nabídek Tejc.

Jeroným Tejc na 39. sjezdu ČSSD nezvítězil ani v boji o post statutárního místopředsedy, ani toho řadového. Odešel tak poražen.
Jeroným Tejc na 39. sjezdu ČSSD nezvítězil ani v boji o post statutárního místopředsedy, ani toho řadového. Odešel tak poražen.
Autor: ČTK

V klubu zůstávám

Poslaneckou lavici vyklidí Tejc po 11 letech. I zbývajících 6 měsíců do voleb chce zůstat členem poslaneckého klubu ČSSD. Sám ale naznačil, že při hlasování bude používat především svou hlavu. A stranické dohody pro něj tedy nemusí vždy platit. „Budu hlasovat za program, za který jsem byl zvolen. A samozřejmě podle svého vědomí a svědomí,“ uzavřel končící poslanec.

Fotogalerie
16 fotografií