Hayato se narodil v roce 1966 v Praze. Jen pár měsíců poté se rodina přestěhovala do Tokia, kde se narodili jeho mladší bratři Tomio a Osamu. Do Česka se s matkou vrátili, když mu bylo deset let.

Vystudoval teologii a religionistiku na Univerzitě Karlově. V současnosti se živí jako tlumočník a průvodce japonských turistů. Za manželku má Rakušanku s česko-ukrajinsko-ruskými kořeny a společně mají pět dětí.

Před dvěma lety vsoupil do KDU-ČSL. Rozhodnul se tak z přesvědčení. Řekl, že už jeho dědeček byl na sklonku první republiky lidovec a maminka byla také tichou členkou, jde tak o rodinou tradici. Zároveň připomněl, že papež František zve k politické angažovanosti. Zapojil se také do iniciativy Kroměřížská výzva, která hledá vhodného kandidáta na prezidenta.

Řekl, že svůj hlavní přínos by viděl v oblasti mezinárodních vztahů, migrace ekologie, ale i v otázkách rodiny. Podle Hayata je dnes zapotřebí lidí, pro něž je Evropská unie otázkou srdce, a ne jenom projekt na papíře. Lidem chce nabídnout hlavně svou životní historii a osobní zkušenost s migrací a integrací.

S nejmladším bratrem se snažíme ukázat rodinu v lepším světle

Na otázku, zda se snaží očistit rodinné jméno, odpověděl, že se o to taktně snaží on i jeho nejmladší bratr Osamu Okamura, a dodal: „Leží nám na srdci, aby lidé poznali z naší rodiny i ostatní, nejen Tomia.“

Hayato Také uznává, že se jen těžko zbaví nálepky „bratra, který je Tomiovým opakem“, těžkou hlavu si tím ale nedělá. Zároveň zmiňuje, že se s bratry rozdílné politické názory snaží neřešit, spojuje je starost o nemocného otce. „Jsme jedna rodina, musíme se vzájemně podporovat a v takové situaci si pomáhat,“ zdůrazňuje.

Nejmladší bratr se Hyata s Tomiem snaží usmiřovat. Zároveň plní i roli oblíbeného strýčka. Hayato přiznává, že s Tomiem momentálně příliš nemluví, nic podle něj ale není u konce.

Tomio Okamura se podle svého bratra často pohybuje na hraně krajní pravice. Nesnaží se ho ale usměrňovat, je to podle něj dospělý muž, který si žije vlastní příběh. Hayatovi nezbývá, než se za bratra jako křesťan modlit.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 ČTĚTE ZDE

Hayatův bratr si v politice klade vysoké cíle, se svou SPD by rád získal deset procent hlasů:
Video
délka: 02:29
720p 480p 360p 240p

Tomio Okamura vyhlásil útok na voliče. Chce 10 procent hlasů či víc. Blesk - Jaroslav Šimáček

Fotogalerie
8 fotografií