Bartoš v Praze při představení krajských lídrů uvedl, že Piráti musejí lidi přesvědčit, že když se dostanou do Sněmovny, dokážou něco změnit. Navíc podle něj musejí jasně ukázat, že nejsou recesistickou stranou a že politiku myslí vážně.

Nebráníme se tomu být trochu pankáči, ale myslím si, že lidé jsou tak zdecimovaní ze současné politiky a tak svázaní všemi regulacemi, že musíme ukázat, že to myslíme vážně, jsme jedni z nich. Nejsme nějací blázni, co se nudí, a proto dělají pirátskou stranu,“ řekl. „Kampaň by měla být koncipovaná tak, aby lidi věřili, že až se tam (do Sněmovny) dostaneme, skutečně máme šanci něco změnit,“ dodal.

Ivan Bartoš vysvětloval, proč se Pirátům nelíbí omezování internetu:

Video
délka: 02:05
480p 360p 240p

Expředseda a mluvčí Pirátů Ivan Bartoš: Chovanec a Babiš nám plíživě kradou svobodu na internetu. Blesk / Zuzana Štíchová

Bartoš označil Středočeský kraj spolu s Prahou, Jihomoravským a Moravskoslezským krajem za klíčové pro celostátní úspěch Pirátů. Svou kandidaturu ve středních Čechách proto vnímá jako způsob, jak posílit celostátní výsledek strany.

Pražskou jedničkou Michálek, Ferjenčík zkusí štěstí na Pardubicku

V Praze povede pirátskou kandidátku pražský zastupitel Michálek, v Jihomoravském kraji marketingový odborník Radek Holomčík a v Moravskoslezském kraji analytik informačních technologií Lukáš Černohorský, bývalý předseda Pirátů. V čele karlovarské kandidátky je Třešňák, v Plzni povede Piráty akademik z plzeňské strojní fakulty Lukáš Bartoň, v Ústeckém kraji šéf zahraničního odboru Pirátů Mikuláš Peksa.

Libereckou kandidátku vede chemik Ondřej Kolek, jihočeskou specialista na informační technologie Lukáš Kolářík. Na Vysočině Piráti nominovali do čela kandidátky programátora Jana Pošváře, v Královéhradeckém kraji je jedničkou trutnovský zastupitel Martin Jiránek.

Pražský zastupitel Ferjenčík vede pardubickou kandidátku a svou kandidaturu v tomto kraji zdůvodnil tím, že má k regionu vztah, protože v něm vyrostl. V Olomouckém kraji Piráty vede informatik Vojtěch Pikal, ve Zlínském kraji vysokoškolský pedagog Giuseppe Maiello.

Bartoš na celostátním fóru Pirátů uvedl, že cílem strany je získat v podzimních volbách do Poslanecké sněmovny deset procent hlasů. V pátek zveřejněný volební model společnosti STEM sliboval Pirátům podporu 5,5 procenta hlasů. Před čtyřmi lety strana získala 2,66 procenta.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 ČTĚTE ZDE

Fotogalerie
20 fotografií