Okamura vstoupil před čtyřmi lety do Sněmovny jako lídr hnutí Úsvit přímé demokracie, letos se bude snažit do lavic dolní komory probojovat z pozice šéfa hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).

K tomu má hnutí dopomoci 18 milionů korun, které si Okamura s Fialou půjčili. „Tento úvěr bude základem pro financování volební kampaně ve volbách do Poslanecké sněmovny. Na žádost banky ručí bance za úvěr osobně svým majetkem předseda hnutí Tomio Okamura a místopředseda hnutí Radim Fiala,“ informovalo hnutí ve svém prohlášení.

O majetek se ale poslanec a podnikatel Okamura nebojí. „Za úvěr se ručí státním příspěvkem za krajské volby – ten je právě ve výši 18 milionů korun. Jen v případě, že by stát dle zákona neplatil, tak je osobní ručení,“ upřesnil pro Blesk.cz.

Na dotaz, zda se nebojí, že by mohl přijít o svůj sporťák Aston Martin, odpověděl, že jej už před třemi lety vyměnil za Škodu Superb. „Již několik let jezdím škodovkou a jsem s ní maximálně spokojený. Je česká, má velký kufr na mnoho zavazadel, můžu převážet hodně lidí,“ vysvětlil.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 ČTĚTE ZDE

Okamura má drahé vozy rád, jeden před pěti lety „rozstřelil“ na D1:

Fotogalerie
13 fotografií