Důchodce Jaroslav Hotařík (63) z Berouna měl strach o své nemocné srdce, a tak si to prostřednictvím Blesku s Kalouskem pěkně od plic vyřídil!

Pokud se lidé leknou, tak se leknou pravdy, a to je jedině dobře. Tak ve středu TOP 09 vyvracela obavy z reakcí starších lidí na složenku na uhrazení podílu ze státního dluhu 121 tisíc korun! „Měl jsem jeden infarkt a pak arytmii, a já teď myslel, že to se mnou šlehne.

No já byl úplně hotovej!“ popsal Blesku své dojmy poté, co včera Kalouskovu složenku našel ve schránce, Jaroslav Hotařík (63) z Berouna. „Vysvětlete mi, jak může napsat, že dítě, které se ani nenarodilo, už má dluh 121 tisíc?!“ nechápala zase jeho žena Libuše (69).

Blesk proto Kalouskovi umožnil, aby po telefonu mohl svůj záměr se složenkou Hotaříkovým vysvětlit… „Vždyť my jsme ten dluh neudělali, to jste udělali vy!“ udeřila na Kalouska Hotaříková. Mezitím její muž lítal po pokoji a vykřikoval: „Mít ho tady, já ho zabiju jak hada!“ Kalousek pak skoro 20 minut vysvětloval, že složenkou chtěl vyprovokovat k tomu, aby se s dluhem něco udělalo.

Poslechněte si telefonní hovor s Kalouskem

Video
délka: 01:11.85
360p 240p

Kalousek Tomáš Belica

A jak reagovali další čtenáři Blesk.cz

„Shodou okolností tento týden brigádně (jinak jsem už déle v důchodu) doručuju poštu. A naprosto jednoznačně musím říci, že tak blbý nápad se mohl zrodit jen v pomateném mozku. Každý nejen starší člověk se s nedůvěrou dívá na to, co mu pošta doručila nového. A teď  takový šok. Snad se na dluh mohlo upozornit jinak, tohle bude pro mnoho lidí nepříjemný zážitek,“ popisuje čtenář s přezdívkou Gevy.

„Vím, jak opravdu staří lidé - kolem 80 - budou reagovat. Mám osmdesátiletého strýce který na Vánoce ovdověl. Už vidím to zděšení v jeho očích kdyby mu taková upomínka byť myšlená sranda přišla! No pro mně by to sranda nebyla vysvětlovat mu že to tak není,“ komentuje předvolební nápad TOP09 Anelam.¨

„A kdo jiný by to měl platit než my? Zvolili jsme si ve svobodných volbách, koho jsme zvolili, tak to v budoucnu odskáčeme. Takže nějaké kecy o tom, že celý život dřu a nikomu nic nedlužím jsou trochu mimo mísu. Jo, dřeme, potíme krev a volíme blby, tak budeme solit. Vzpomeňte na Řecko. To s tou složenkou mi drzé nepřijde, je to prostě krutá pravda a můžeme si za to sami tím, koho volíme, zastává se Miroslava Kalouska Evita2.

„Neuvěřitelná drzost,arogance vůči lidem. Jim, Kalouskům a podobným, by se měl zkonfiskovat majetek, protože kdyby měl nohy, tak se vrátí tam, kde má být, státu. Oni tady gazdovali a chtěli by dále, jen vlajku vyměnili,“ rozčiluje se čtenář s přezdívkou Karlos.