Poslední šance podat stížnost na prezidentské volby. Soud jich má zatím třicet

Autor: ČTK,ula - 
6. 2. 2018
07:00

Do dnešních 16:00 lze u Nejvyššího správního soudu zpochybnit platnost volby prezidenta. Návrhy, které dorazí po skončení sedmidenní lhůty, volební senát odmítne pro opožděnost. O včasných volebních stížnostech musí rozhodnout nejpozději do 15 dnů.

Do pondělního odpoledne dorazilo k soudu asi 30 podnětů, část už jich soudci stihli odmítnout. Na soud se může obrátit kterýkoliv volič, případně kandidát nebo ten, kdo jeho kandidaturu navrhoval. Soud může zakročit v případě, že zjistí porušení zákona v takové míře, která hrubě ovlivnila výsledek.
Lednové volby vyhrál současný prezident Miloš Zeman. Ve druhém kole porazil vědce Jiřího Drahoše.

Video Miloš Zeman opět prezidentem: Podpořit ho přijela i Kačenka. - Blesk Zprávy


Před pěti lety Nejvyšší správní soud dostal 109 stížností. Žádné nevyhověl, přestože v kampani našel přinejmenším tři protizákonnosti. Ty ale podle soudů nemohly ovlivnit celkový výsledek voleb. Volební stížnost může podat každý volič, kandidát nebo jeho navrhovatel.

Video Jiřího Drahoš poděkoval voličům. - Blesk Zprávy
360p


Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Autorské komentáře k volbám prezidenta ČR čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
kklx ( 16. února 2018 11:00 )

Běžte s tímhle článkem pleskači už do háje, jen zbytečně otravujete lidi. Miloš Zeman je český prezident a basta! Ani vy, ani sdružení vlastizradcu pod označením Pražská kavárna s tím nic neudělá!

georg7 ( 13. února 2018 10:14 )

Priznivci pedofilakrivohubeho Drahose si muzou stezovat tak na lamparne v Otrokovicich !

drakulina ( 9. února 2018 10:58 )

K vedlejšímu článku o nadržování ředitele televize barandov Soukupa, prezidentu Zemanovi... To není rada, ale banda prohandlovaných darebáků, kteří jsou členy Pražské Kavárny a kteří měli už dávno vypadnout z rozhodování o vysílání rozhlasu a televize, takže se jim samozřejmě rozhodnutí voličů o výtězství Miloše Zemana na prezidentský trůn nelíbí.

dokola ( 9. února 2018 09:28 )

Křivácký úsměv Drahoše je odporný. I kdyby měl zuby jako perly, tak křivá huba značí křivý charakter.

dokola ( 9. února 2018 09:24 )

Tito lidé kolem Drahoše potřebovali dostat do vlády svojí loutku...například Pehe, toto je jeho poslední výrok: Dublin IV je potřebný. Je nutné přerozdělovat migranty.

Zobrazit celou diskusi
Další videa