Operace zubů, špatné nohy i ledviny plné moči: Zeman neskončil v nemocnici prvně

Autor: bud - 
19. 1. 2018
08:30

Prezident Miloš Zeman se v úterý v pražské nemocnici Na Homolce podrobil malému zákroku v dutině ústní. Důvodem byl zánět, uvedl jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Nejde přitom o první zdravotní komplikaci, kvůli které musel Zeman do nemocnice, v minulosti absolvoval například operaci zubů. Prezident už několik let trpí cukrovkou a polyfunkční neuropatií, jinak je podle jeho lékařského konzilia zdráv.

Poskytování zdravotní péče ústavním činitelům včetně prezidenta není zákonem nijak upraveno, stejně tak informování o případných zdravotních komplikacích. Předchozí čeští prezidenti Václav Havel i Václav Klaus proto vždy využívali služeb různých nemocnic nebo zařízení a na jejich zdraví dohlížela lékařská konzilia. Stejně je tomu i v případě prezidenta Zemana, na něhož momentálně dohlíží tým lékařů pod vedením lékaře Martina Holcáta.

Právě toto konzilium minulý týden informovalo o tom, že Zeman je v dobré kondici a cítí se dobře. Na začátku loňského listopadu radní městské části Brno-střed Svatopluk Bartík na svém facebookovém profilu uvedl, že Zeman má rakovinu a zbývá mu sedm měsíců života. Hrad i Zemanův lékař to odmítli a na Bartíka je podána žaloba a trestní oznámení.

Onemocnění rakovinou na tiskové konferenci odmítl onkolog Luboš Petruželka. Řekl, že není členem Zemanova lékařského konzilia a že byl požádán o nezávislé posouzení zdravotní dokumentace, kterou mu poskytl prezidentův ošetřující lékař. Po jejím prostudování lékař nenalezl žádné známky nádoru. Bližší informace o tom, kdy byla vyšetření v lékařské dokumentaci provedena, neuvedl.

Už dříve lékaři oznámili, že prezident trpí polyfunkční neuropatií, což bývá neurologická komplikace při cukrovce, kvůli které hůře cítí nohy. Sám Zeman se již v září 2016 svěřil, že se mu zlepšily hodnoty cukrovky, zatímco neuropatie zůstává na stejné úrovni, loni v listopadu pak hovořil o tom, že mu „odešla cukrovka“.

Video Zemanova cukrovka: Je na normálu, schopný vládnout dál, řekl jeho lékař. - Jan Jedlička, Blesk Zprávy

Zeman v péči lékařů

V minulosti kvůli různým zákrokům navštívil nemocnici už několikrát. Nevyhnula se mu ani zranění. Podívejte se:

Duben 2000 – Na urologické klinice Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Zemanovi odstranili ledvinový kámen. Lékaři se tehdy obávali nádoru, rakovinu ale nakonec vyloučili.

Září 2008 – Zeman se ve Znojmě podrobil drobnějšímu chirurgickému zákroku, který byl proveden moderní neinvazivní metodou. Při operaci mu uvolnili ledvinu naplněnou močí, důvodem této situace byl zaklíněný kámen v močovodu.

Únor 2012 – Zeman podstoupil operaci šlachy v palci levé nohy, o kterou se mu postaral přední český ortoped Pavel Dungl. Ten v minulosti operoval i kyčelní kloub dosluhujícího prezidenta Václava Klause.

Srpen 2012 – Lékaři Ústřední vojenské nemocnice v Praze odstranili Zemanovi šedý zákal z obou očí. V té době byl vídán s pooperačními černými brýlemi.

Únor 2013 – Fyzioterapeut Pavel Kolář léčil Zemanovi jeho zanícený palec na noze, který byl příčinou potíží s rovnováhou.

Červenec 2013 – Zeman absolvoval plánovanou operaci zubů. Několik následujících dnů odpočíval na své chalupě na Vysočině.

Video Zeman a další klíčníci odemkli klenoty. Prezident často odpočíval - Blesk - Jan Jedlička

Říjen 2013 – Zeman se potýkal se zraněním, které si koncem října 2013 přivodil doma, když v noci upadl a narazil kolenem do skříně. Ve Fakultní nemocnici Motol mu lékaři provedli punkci. Léčil se více než měsíc, určitou dobu byl dokonce upoután na lůžko. Zpočátku se pohyboval na vozíku, později s pomocí berlí, od prosince pak začal jako oporu používat hůlku.

Květen 2014 – Zeman kvůli bolesti kotníku navštívil nemocnici, kde si ho nechal pro jistotu zkontrolovat. Nešlo o nic vážného.

Červenec 2017 – Prezident Zeman si lehce poranil pravý palec. Když kráčel k rybníku v Novém Veselí trávit čas na svém nafukovacím člunu, měl pravé chodidlo ve své gumové botě do vody až po kotník omotané igelitem.

Listopad 2017 – Při návštěvě Olomouckého kraje si na hotelu narazil koleno. Pro zpevnění dostal bandáž.

Video Klopýtnutí Miloše Zemana: Při pádu ho chytil bodyguard, prezident ztratil botu - FTV Prima

Leden 2018 – V pražské nemocnici Na Homolce se Zeman podrobil malému zákroku v dutině ústní. Důvodem byl zánět.

Video Má Zeman rakovinu? Onkolog Petruželka promluvil. - Blesk Zprávy
1080p 720p 360p

 

Termín a systém prezidentských voleb 2018 najdete zde

Všechny důležité informace o 2. kole voleb najdete zde

Výsledky 2. kola prezidentských voleb 2018 najdete zde

Aktuální průzkum volebních preferencí najdete zde

Jak získat voličský průkaz pro 2. kolo najdete zde

Vše o okrskových volebních komisích čtěte zde

Vše o pravomocích prezidenta čtěte zde

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Autorské komentáře k volbám prezidenta ČR čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
miko ( 29. ledna 2018 00:36 )

a Havel byl zdravý jako rybička

georg7 ( 28. ledna 2018 17:33 )

*** MILOS ZEMAN ***

hradek ( 22. ledna 2018 23:40 )

Pana prezidenta Zemana mám rád, ale teď je již skutečně nemocný, do volby ho hecuje jeho okolí (Mynářové, Ovčáčkové i ta jeho manželka), všichni z toho mají obroské peníze (jenom plat mají i 200 000,- /měsíc). Je to hnus. Nechchme ho odejít se ctí do důchodu. JH

socan68 ( 21. ledna 2018 15:40 )

Veškerá demokratická veřejnost bude samozřejmě volit Drahoše. Komunisté, extremisté, neonacisté, rasisté a samozřejmě i malá část slušných, ale naivních lidí, budou volit zlo a mstivost, čili Zemana. Většina z nás věří, že zvítězí demokraté a že extremisté a milovníci starých pořádků utřou hubu. Všichni mladí od 18 let přijďte k volbám, tím zajistíte vítězství demokracie a porážku představitele extremistů a starých komunistických pořádků Zemana.

romankovarik65 ( 20. ledna 2018 18:08 )

 Spirito2302, a ci Václav Havel, ten byl na rozdíl od Miloše Zemana tzv. hrobaři na lopatě. A ostudu Pan Zeman nedělá, jen nazývá věci pravými jmény. Pan Zeman si přeje, abychom měli dobré vztahy jak s zeměmi EU a USA, tak ale i s Ruskem a Čínou. A to je správné.

Zobrazit celou diskusi
Další videa