Drahošová přijela mezi seniory, kteří volí Zemana. Někteří ji ani nepoznali

Autor: ČTK,nkov - 
18. 1. 2018
14:30

Manželka prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše Eva se zapojila do kampaně svého manžela před 2. kolem prezidentských voleb. V Přelouči navštívila domov pro seniory a chystá návštěvy v dalších krajích. „Máme hodně pozvánek. Každý máme svůj program, abychom obsáhli toho co nejvíc,“ řekla Drahošová. 

Choť prezidentského kandidáta Drahoše navštívila seniory, kteří právě měli keramický kroužek, někteří ale ani nevěděli, kdo jejich návštěvnice je.

Drahošová se seznámila s chodem domova. Někteří jeho obyvatelé jí řekli, že v 1. kole voleb hlasovali pro současnou hlavu státu Miloše Zemana, který se s Drahošem utká příští týden ve finále volby. „Že to tam už zná,“ zdůvodnil senior Miroslav Valenta, proč Zemana volil.

„Trošku jsem to očekávala,“ komentovala to Drahošová. Mrzí ji, že se lidé nechají snadno přesvědčit nepravdivými argumenty. V Jablunkově, Drahošově rodišti, zaslechla, že prezident má pravomoci odebírat důchody. „Prostě nesmysl,“ dodala.

Do domova seniorů v Přelouči přijela na pozvání senátorky Miluše Horské (za KDU-ČSL). „Podporuji slušnou formu, slušné lidství a nelíbí se mi ta sprostota protikandidáta. Ráda jsem paní Drahošové umožnila kontakt ve svém volebním okrsku,“ řekla Horská.

Video Rozhovor s Evou Drahošovou - Blesk TV
1080p 720p 360p

V kampani bez manžela

Manželka prezidentského kandidáta má v plánu ještě setkání v pardubické Základní škole bratranců Veverkových, besedu v krajské knihovně nebo setkání s dobrovolníky, kteří pomáhají v kampani. „Jsou jich asi 2000 a další přibývají,“ uvedla Karolína Brennerová, která má v Drahošově týmu na starosti komunikaci se sponzory.

V pátek Eva Drahošová pojede do Libereckého kraje. Přijala pozvánku na besedu se zaměstnanci krajského úřadu, navštíví Domov u Spasitele, krajskou nemocnici a bude besedovat s obyvateli v Knihkupectví a antikvariát Fryč. Získávat podporu v krajích vyrazil i Jiří Drahoš, který ve čtvrtek pobývá v Plzeňském kraji.

Video Eva Drahošová v pořadu Káva s první dámou. O rodině i zděšení, když z manžela udělali pedofila - Jaroslav Šimáček, Lukáš Červený
1080p 720p 360p

Manželka současného prezidenta Ivana Zemanová se stala se šéfkou Zemanova petičního týmu pro sběr podpisů, jinak ale aktivně na podporu svého muže příliš nevystupuje.

V e-mailovém rozhovoru pro server idnes.cz dnes uvedla, že Zemana ráda doprovodí do televizních debat před volbou. „A pokud manžel bude považovat za vhodné, podpořím jej i veřejně. Podporovala jsem jej vždycky,“ sdělila.

Video Drahoš: V souboji se Zemanem čekám útoky. „Bude to ještě horší...“ - Zuzana Štíchová, Aleš Brunclík

Termín a systém prezidentských voleb 2018 najdete zde

Všechny důležité informace o 2. kole voleb najdete zde

Výsledky 2. kola prezidentských voleb 2018 najdete zde

Jak získat voličský průkaz pro 2. kolo najdete zde

Vše o okrskových volebních komisích čtěte zde

Průzkumy volebních preferencí najdete zde

Vše o pravomocích prezidenta čtěte zde

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Autorské komentáře k volbám prezidenta ČR čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
105105 ( 25. ledna 2018 09:58 )

Nahradila Mádla s Issovou, ten teď nemá čas , jezdí na traktoru, tak to vzala do svých rukou a přidává větrník - hlas

Jiri-Drahos ( 23. ledna 2018 11:12 )

Proč mě nevolí čestny a pracujici lid ČR.Toto je mé mínus.. 1.lžu 2.intrikuju 3.jsem zkorumpovatelny 4.jsem samolibost sama 5.jsem zákeřný 6.citim se byt elita 7.opovrhuji nazorem opozice 8.vydíral jsem spolupracovniky 9.donašel jsem STB 10.ač nerad priznavám že jsem pedofilní 11.mam komplex meněnennosti 12.závidím 13.za penize zaprodam i ČR 14.rád zabijim zviřata 15.absolutně neumim politiku 16.jsem srab 17.nemám rad lid ČR 18.jsem lakomec 19.chci byt za každou cenu prezidentem 20.jsem křivej a falešnej přesně tak,jak mam křivou hubu... A proto chci byt prezidentem za podpory zlodějů,megapodvodniku,havloidů,pražské kavarny,gauneru co ničí tento stat a budou s mou pomocí ničit i nadále!! J.Drahoš

hejhej ( 20. ledna 2018 17:25 )

1-2-3: Kde se vyskytuje Bakala, Horáček, Kalousek s pidi stranou TOP09, Fiala s ODS- podporovateli Drahoše - zavání to podrazy a korupci.

snehulak ( 20. ledna 2018 09:12 )

Odkoukala to od hérců. Přesvědč bábo bábu s dědkem. A ještě lepší pracovnice důchoďáku, aby do nich hučely denně, Drahouš, Drahouš, Drahouš a nezapomněly koho.

ad-ga ( 20. ledna 2018 08:20 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa