Polonahou aktivistku z Česka vyhostí. Soud dal „sextremistce“ podmínku

Autor: mah, ČTK - 
14. 1. 2018
19:44

Tři měsíce vězení s podmínečným odložením na jeden rok. To je trest pro aktivistku Anželinu Diašovou, která v pátek u volební urny polonahá vyběhla proti prezidentu Miloši Zemanovi. Člence „sextremistického“ hnutí Femen původně hrozily až dva roky odnětí svobody. Diašová však od začátku trvala na tom, že jejím cílem nebyl útok na prezidenta, ale chtěla upozornit na to, že znovuzvolení Zemana by mohlo ohrozit suverenitu českého státu. Soud ji rovněž na rok vyhostil ze země.

Sedmadvacetiletá žena rozhodnutí soudu přijala, aby se mohla co nejrychleji dostat domů na Ukrajinu, řekla novinářům advokátka aktivistky Lucie Hrdá. Za trestný čin výtržnictví jí hrozily až dva roky vězení. Verdikt vynesl Obvodní soud pro Prahu 5.

Video Anželina Diašová byla na rok vyhoštěna z Česka, kromě toho byla podmínečně odsouzena na tři měsíce odnětí svobody s ročním odkladem - Aleš Brunclík
1080p 720p 360p

Žena mínila protest jako pokojný, nikomu nechtěla ublížit. Podle jejího názoru by čeští občané mohli opakovaným zvolením Zemana ohrozit suverenitu českého státu, protože současný prezident je ve vleku ruského prezidenta Vladimira Putina, řekla už dřív její obhájkyně. Žena se v pátek k Zemanovi vrhla s výkřiky „Zeman, Putin's slut“ (Zeman, Putinova děvka), stejné heslo měla napsané na těle.

Diašová byla od pátečního odpoledne v cele předběžného zadržení, kde mohla podle zákona zůstat maximálně 48 hodin. Kriminalisté případ vyšetřovali ve zkráceném případném řízení, což podle trestního řádu znamená, že žena nebyla obviněna.

K mezinárodnímu hnutí Femen se Diašová připojila v roce 2009. Hnutí vzniklo o rok dříve, proslulo akcemi polonahých aktivistek nejen na Ukrajině a v Rusku, ale také na západě Evropy. Femen se na svém webu hlásí k boji za práva žen s cílem „úplného vítězství nad patriarchátem“, ale nepovažuje se za feministické. Své členky označuje za „sextremistky“.

Podrobnosti připravujeme.

Video Celý záznam s titulky: Na Zemana vystartovala polonahá aktivistka a křičela, že je prezident Putinova děvka. Zemana odvedla ochranka viditelně otřeseného - Jan Jedlička
1080p 720p 360p

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Autorské komentáře k volbám prezidenta ČR čtete na Reflex.cz

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
mirkazam ( 18. února 2018 10:56 )

jorka...necamramrej bludy,je vidět,že tě vyškolil zdenekk....stejný kecy ,jako přes kopírák...

Bystrozraky ( 15. ledna 2018 17:26 )

Co Ty o tom víš? Řekni něco, nebo aspoň naznač, strupe! Meleš to akorát po ostatních takových polomozcích jak jsi sám.

Bystrozraky ( 15. ledna 2018 17:23 )

Jorko, jorko, žes přišel přímo z Majdanu. Však se ví na jaké jsi byl straně.

sores ( 15. ledna 2018 14:25 )

Na cestu ať jí ještě pořádně zmrskají, čmoudici co je jí po nás?

victor1 ( 15. ledna 2018 11:20 )

Jednou tam a podruhé tam jinam.Je potřeba ucpat všechny díry,ne?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa