Prezidentské volby 2018: ČSSD nepodpoří žádného kandidáta na prezidenta | Blesk.cz

ČSSD nepodpoří žádného kandidáta na prezidenta. Strana je v krizi, tvrdí Chovanec

Autor: ČTK - 
22. 11. 2017
15:54

Sociální demokracie před prezidentskými volbami nepodpoří konkrétního kandidáta, řekl dnes ČTK úřadující předseda ČSSD Milan Chovanec. K tomu, aby se strana postavila jednolitě za jednoho z uchazečů o Hrad, není podle něj v ČSSD vůle. Stranická podpora se přeceňuje, kandidáti o ni navíc příliš nestojí, konstatoval v rozhovoru ministr vnitra.

Chovanec řekl, že otázka prezidenta na nedělním jednání širšího vedení ČSSD v Hradci Králové vůbec nerezonovala. „Necháme to volně, ať se rozhodnou členové sociální demokracie, koho chtějí volit,“ uvedl. Strana proto neuspořádá vnitrostranické referendum, o kterém původně uvažovala a jehož termín několikrát posunula.

Sociální demokracie je podle Chovance v krizi, která vyústila v sedmiprocentní zisk v říjnových volbách do Sněmovny. „Není dnes vůle k tomu stavět se jednolitě za jednoho kandidáta. Nebylo by to rozhodnutí, které by bylo přijato z mého pohledu všemi členy sociální demokracie, bylo by rozporuplné,“ uvedl. Kandidáti se podle něj od stran spíše distancují, podpora se navíc poměrně přeceňuje.

Současný prezident Miloš Zeman je na základě průzkumů zatím favoritem volby, konstatoval Chovanec. „Byl sociálním demokratem a pořád říká, že mu jde o sociální demokracii. Ve své podstatě o tom rozhodnou voliči, jestli by měl pokračovat. Je vážným kandidátem a favoritem té volby,“ řekl Chovanec na adresu Zemana.

Video „Nesmyslná debata, nechalo mě to chladným,“ řekl Topolánek o hrozbě vyškrtnutí z kandidatury. - Blesk / Jan Jedlička
1080p 720p 360p

TERMÍN A SYSTÉM PREZIDENTSKÝCH VOLEB NAJDETE ZDE

VŠECHNY KANDIDÁTY NA PREZIDENTA ČR NAJDETE ZDE

VÝSLEDKY PREZIDENTSKÝCH VOLEB 2018 BUDOU ZDE

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Autorské komentáře k volbám prezidenta ČR čtete na Reflex.cz

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Češi se v roce 2018 dostanou k urnám hned u tří různých příležitostí. Poprvé to bylo hned zkraje roku při druhé přímé volbě prezidenta České republiky, kterou ve druhém kole vyhrál Miloš Zeman. Druhá a třetí příležitost se budou překrývat. 5. a 6. října si totiž češi zvolí nové zastupitele na radnicích. Zároveň s tím proběhnou ve třetině volebních obvodů volby do Senátu České republiky.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum

Doporučujeme
robin5 ( 23. listopadu 2017 08:26 )

Chovanec se mýlí. ČSSD není v krizi, tato strana je v pr-deli. A to zejména díky Sobotkovi, Zaorálkovi a Chovancovi. Zaorálek, který se viděl coby budoucí premiér a také tak mluvil, podělal ten zbytek co se nepodařilo podělat hloupému Sobotkovi a vy-chcánkovi Chovancovi.

kalina107 ( 23. listopadu 2017 07:10 )

Každým dnem , kdy ČSSD zastupují ti tři duševní chudáci , ztrácí procenta . Do příštích voleb už to bude nevolitelná pidistrana , protože z ní uteče každý rozumný člověk . S tou trojkou se dopracují do zapomnění .

105105 ( 22. listopadu 2017 19:33 )

já též ne, kauza z r. 2005, vytáhnou na světlo boží 2017, 3 roky ve vládě v pohodě a jak zjistili, že Babiš hospodaří s přebytkem tak začlo rodeo, a tam jejich mozek zahltil strach

105105 ( 22. listopadu 2017 19:26 )

Za tu krizi poděkujte Sobotkovi, egoista zahleděný sám do sebe podporovaný Bakalou, zpronevěřil co se dalo, dluhů kam šlápne

kalina107 ( 22. listopadu 2017 19:24 )

A co si jako myslí ? Kdyby podpořili kohokoliv , tak voliči stejně zvolí koho budou chtít . Doporučení tady od těch bankrotářů by stejně bylo kontraproduktivní . S tou bandou už stejně nikdo slušný a inteligentní nechce nic mít .

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa