Horáčka na Václaváku nepustili na pódium: Moc bohatý a málo sametový

Autor: ČTK,kal - 
18. 11. 2017
08:50

Koncert k 17. listopadu na Václavském náměstí má politickou dohru. Na pódiu akce, která do centra Prahy přilákala tisíce lidí, se vystřídali se svými vzkazy tři z devíti kandidátů na prezidenta. Zatímco Jiří Drahoš, Pavel Fischer a Marek Hilšer mohli takto oslovit potenciální voliče, například Michal Horáček musel zůstat jen mezi diváky. Organizátoři ho na pódium nepozvali a nepustili ani poté, co se s ním o svůj čas chtěl podělit Hilšer. Zdůvodnili to tím, že má na kampaň peněz dost a pozvaní prý víc ladili s hodnotami tohoto státního svátku.

Na Koncertu pro budoucnost se řečníci často vymezovali proti předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi a prezidentu Miloši Zemanovi. Bývalý politik Daniel Kroupa apeloval, aby lidé nevolili zájmy „totalitní Číny a ruské autoritářské společnosti“. „Po osmadvaceti letech se k nám vrací lidé, proti kterým jsme bojovali,“ prohlásil.

Horáček přišel na Václavské náměstí až v podvečer, když si předtím ještě na Hradčanském náměstí zazpíval Modlitbu pro Martu. A divil se, že nemohl vystoupit tady. Pořadatelé už dříve uvedli, že prezidentští kandidáti, které jako řečníky vybrali, „nejvíce ztělesňují hodnoty 17. listopadu“.

Video Horáček zpíval Modlitbu pro Martu. Pomáhal si papírem, zahříval se kávou. - Blesk - David Malík

„Oni si asi myslí, že já hodnoty 17. listopadu neztělesňuju. Nevím, proč bych já, aktivní aktér revoluce a účastník všech jednání, měl být s listopadem spojován méně než ti, kteří tam nebyli,“ řekl Horáček. Na Twitteru pak uvedl, že mu Hilšer nabídl polovinu svého času pro vystoupení. „Pořadatelé to odmítli, ale jeho nabídky si vážím,“ napsal Horáček.

Video Drahoš 17. listopadu na Václaváku - Blesk - Zuzana Štíchová

Absenci Horáčka na pódiu nechápe končící šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. „Nedovolit Horáčkovi promluvit a pozvat Teličku postrádá podle mě jakoukoliv historickou logiku. Třeba mi to někdo někdy vysvětlí...“ uvedl Kalousek na Twitteru. Narážel tak zároveň na vyjádření europoslance Pavla Teličky (ANO). Bývalý člen KSČ se na sociální sítí omlouval, že navzdory pozvání dorazit nemohl.

Fotogalerie Jak si lidé i politici připomínali 17. listopad 210 fotografií

Jako prezidentskou kampaň koncert, který byl inzerován jako „připomenutí významných okamžiků české historie a upozornění na současné problémy“, vnímali i někteří návštěvníci. Mezi českými zástavami a vlajkami Evropské unie se objevily i transparenty s texty proti prezidentu Zemanovi.

„Naše heslo – Miloši, pusť veslo,“ stojí na jednom z nich. Po pásmu koncertů a proslovů se přítomní zapojili k „minutě hluku“ doprovázené četbou memoranda, které společně zformulovaly občanské iniciativy podílející se na Festivalu svobody.

Anketa
Komu byste dali hlas v prezidentské volbě?
počet hlasujících: 32200
Anketa
Komu byste dali hlas v prezidentské volbě?
Pavel Fischer (52), bývalý velvyslanec ve Francii
29 %
Miloš Zeman (73), současný prezident
29 %
Jiří Drahoš (68), bývalý šéf Akademie věd
18 %
Mirek Topolánek (61), expremiér
12 %
Michal Horáček (65), textař a producent
6 %
Marek Hilšer (41), lékař
4 %
Jiří Hynek (56), šéf Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu
1 %
Vratislav Kulhánek (73), bývalý šéf Škoda Auto
1 %
Petr Hannig (71), skladatel, předseda Rozumných
1 %
počet hlasujících: 32200

Video Píšťalky a hymna na Václavském náměstí 
720p 360p

SPECIÁL PREZIDENTSKÉ VOLBY 2018 NAJDETE ZDE

TERMÍN A SYSTÉM PREZIDENTSKÝCH VOLEB NAJDETE ZDE

VŠECHNY KANDIDÁTY NA PREZIDENTA ČR NAJDETE ZDE

VÝSLEDKY PREZIDENTSKÝCH VOLEB 2018 BUDOU ZDE

PRŮZKUMY VOLEBNÍCH PREFERENCÍ NAJDETE ZDE

JAK VOLIT S VOLIČSKÝM PRŮKAZEM ČTĚTE ZDE

Doporučujeme
modern ( 18. listopadu 2017 18:40 )

ehm, Horáčka nemusím, ale nešiř tu kraviny - zbohatl na sázkách a prodejem sázkové firmy. Tedy zcela normální cestou - pokud se vám zdá sázkařství kách, mě taky. Stejně jako je pro mě kách záhadné Babišovo zbohatnutí a jeho boje o všechny možné dotace. Lék je prostý. Nevolit je. Pomluvy ale šíří jen debil.

moiaza ( 18. listopadu 2017 18:26 )

Moc bohatý? Spíše mega zloděj. Jen totální hlupák neví, jak vekslák Horáček zbohatl.Pokud by měl být na pódiu Horáčk, tak to by už tam mohl kdekterý darebák. Třeba celá Odeéska.

zdenekk_informatik ( 18. listopadu 2017 17:39 )

A kde jste to měli?

nbcz ( 18. listopadu 2017 17:31 )

Napiš nám sem procenta těch zaručeně demokratických stran, ať se máme čemu zasmát.

nbcz ( 18. listopadu 2017 17:05 )

Takže to byly oslavy zase jen některých a pro některé, takže ani nepřekvapí, že z devíti kandidátů smí vystoupit jen ti správní" a ostatní se dá stopka. Horáček není mým favoritem, ale od pořadatelů to je zase jenom nějaká akce pro vyvolené.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud