Česko teď má Antihavla, kádruje Zemana americký web. S Babišem tvoří „impozantní pár“

Autor: ČTK,Mii - 
14. 11. 2017
22:35

Až se bude Brusel snažit v Česku prosadit postoje Evropské komise v otázkách migrace a kontroly zbraní, narazí na „impozantní pár“ tvořený Milošem Zemanem a Andrejem Babišem. V obsáhlém textu s názvem „Anti-havel České republiky“ to v kontextu nadcházejících prezidentských voleb píše vlivný americký web Politico. Podobná situace podle něj nastane, pokud Zeman znovu obhájí post prezidenta a Babiš sestaví vládu.

Web, který zatím nestihl zaznamenat nástup Mirka Topolánka do prezidentské kampaně na poslední chvíli, uvádí, že Zeman pravděpodobně vyhraje první kolo lednové volby. Pak jej ale nejspíš bude čekat „složitá bitva ve druhém kole“ proti respektovanému někdejšímu předsedovi Akademie věd Jiřímu Drahošovi, uvádí Politico.

Český prezident Zeman je podle listu podobný šéfovi americké administrativy Donaldu Trumpovi v tom, že říká to, co lidé chtějí slyšet, a to způsobem, kterému rozumí.

„Je neurvalý, provokativní a bezostyšně politicky nekorektní,“ začíná Politico svůj materiál a připomíná, že nynější český prezident bývá obviňován z rasismu i cynického oportunismu. Zmiňuje Zemanovy výroky o neschopnosti českých Romů přizpůsobit se většinové společnosti či o tom, že nedávnou migrační vlnu cíleně vyvolalo Muslimské bratrstvo s plánem převzít kontrolu nad Evropou.

Antihavlovský prezident

Politico připomíná, že bývalý český prezident Václav Havel označil diskriminaci Romů za lakmusový papírek vyspělosti české občanské společnosti a netoleranci měl za největší výzvu současnosti. „Zeman je antihavlovský prezident. Místo boje s bigotností ji podněcuje, brojí proti imigrantům a označuje muslimy za ‚zločince‘, kteří chtějí místo integrace zavádět zákon šaría,“ uvedl web.

Video Miloš Zeman o pozitivech a negativech Andreje Babiše - Blesk TV
1080p 720p 360p

Zeman sám pro Politico odmítl hovořit. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček odpověděl, že prezidenta těší členství České republiky v EU i NATO, je ale prý také třeba rozvíjet hospodářské příležitosti například v Číně, Rusku, Vietnamu nebo v Indii.

„Prezidentovými prioritami je suverenita České republiky, svoboda a demokracie. Jeho cílem je sebevědomá země,“ cituje Ovčáčka Politico.

Obsáhlý text připomíná život stávajícího prezidenta a podrobně mapuje dosavadní Zemanovu politickou kariéru od jejich počátků v roce 1989 po současnost. „Zemanovu svárlivou osobnost a rozvratnou politickou kariéru odráží, že je nyní obdivován bývalými soupeři a hanoben mnoha jeho někdejšími sociálnědemokratickými spolustraníky,“ píše Politico.

Zahradil: Zeman je vzdělaný individualista

Web několikrát cituje europoslance za ODS Jana Zahradila a někdejšího ministra, místopředsedu ČSSD a Zemanova soupeře z poslední volby prezidenta Jiřího Dienstbiera.

„Je opravdu hodně věcí, které se mi na jeho osobnosti nelíbí,“ řekl Dienstbier a připomněl Zemanovy kontakty s podnikateli či aktivity mířící proti sociální demokracii. „Nevolil bych ho, ale musím přiznat, že jeho osobnost mám rád,“ uvedl Zahradil.

Oba se ale shodli v označení Zemana jako naprostého individualisty, který je vzdělaný a inteligentní. „Ale rád hraje na antiintelektuální notu a velmi dobře mu to jde,“ míní Zahradil.

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH 2018 ČTĚTE ZDE

TERMÍN A SYSTÉM PREZIDENTSKÝCH VOLEB NAJDETE ZDE

VŠECHNY KANDIDÁTY NA PREZIDENTA ČR NAJDETE ZDE

VÝSLEDKY PREZIDENTSKÝCH VOLEB 2018 BUDOU ZDE

PRŮZKUMY VOLEBNÍCH PREFERENCÍ NAJDETE ZDE

NÁVOD JAK VOLIT NA VOLIČSKÝ PRŮKAZ NAJDETE ZDE

Doporučujeme
satanas ( 24. listopadu 2017 09:18 )

Wrazi z Wal streetu kazou bibli..Kristova noho,uz NATO nemuzu koukat, budu muset zas NANE POSLAT NEJAKOU PRIRODNI POHROMU:::SKODA ZE TO NIKDY NETREFI TY; COBY MELO::Jako v KLDR to odseJou jen obycejni lide..HNus,fujtajfl..

sichlhamr ( 16. listopadu 2017 13:56 )

Soudruhu,zapomnel jsi na mandelinku bramborovou,maskovaneho agenta CIA ! Republiku si rozvratit nedame!

sichlhamr ( 16. listopadu 2017 13:53 )

Nic noveho,ti dva soudruzi zastupuji pouze ceskou luzu a prolety.

-FBI- ( 16. listopadu 2017 05:31 )

Kreten Havel ožrala neměl NIKDY z kriminálu vylézt!!!!A BRAVO p.Zeman p.Babiš!!!!Rozumny a čestny lid ČR je s váma jak to ostatně ukazují i volby A Amerika at nam políbí p r d e l!!!!!!!!!!!!!!!!

dlabanec ( 15. listopadu 2017 09:21 )

Amerika a její politika je největší špína,svinstvo,sajrajt naší planety a oni mají tu drzost napadat Zemana.Přečtěte si článek amerického deníku jak pustila americká svoloč tisíce islamistu z obklíčení i se zbraněmi s celou výbavou výměnou za ropná pole to je síla dobytku!! Jim nejde o lidi jim je jedno že tisíce vyvrhelu islámu,vrahu,teroristu kteří vraždili jejich lidi ale i lidi v evropě pustili za mamon a mužou dál vraždit a také budou tak co je horšího ne Amerika snad jen rakovina a tento humus chce poučovat,vládnout a mluvit o demokracii a co na to říkají naši Vondrové,Zantovský,Kalouskové,Schwarzenberkové,kavárny,Havlové dementi!!! a jiná pakáž to je ta vaše Amerika strčte si jí do své ***e a necpěte jí nám.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud