„Z Horáčků a Kulhánků mě jímá hrůza.“ Klaus chce za prezidenta politika

Autor: ČTK, Mii - 
10. 8. 2017
13:45

Příštím prezidentem Česka by měl být někdo, kdo v politickém systémů působí, nebo v minulosti působil. Bude tak vědět, o co v politice jde. Při Svatovavřinecké pouti na vrcholu Sněžky to ve čtvrtek novinářům řekl bývalý prezident Václav Klaus. Jednotlivé kampaně kandidátů a předvolební průzkumy komentovat nechtěl. Prezidentské volby se budou konat v lednu 2018. 

„Myslím si, že prezidentem nemá být Marťan, myslím vůči politickému systému. Když vidíme, co se stalo na Slovensku, že byl zvolen prezident Kiska, no tak to by pro nás všechny mělo být zásadním varováním, aby se něco takového nestalo u nás. Prostě to musí být někdo z politického systému, s jistou zkušeností, kdo tuší, o co v té politice jde,“ řekl Klaus.

Dodal, že když vidí „pány Kulhánky a Horáčky“ a všechny další, tak ho trošku jímá hrůza. Jmenoval tak jak prezientského kandidáta, textaře a milionáře Michala Horáčka, tak i Vratislava Kulhánka, bývalého šéfa Škody Auto, kterého na Hrad tlačí ODA miliardáře Pavla Sehnala.

Video Kdo dorazil na oslavu narozenin Václava Klause? - Lukáš Červený
1080p 720p 360p

Klaus: Šílení kandidáti

Klaus ve čtvrtek také řekl, že za klíčové považuje parlamentní volby. „V tomto smyslu jsou prezidentské volby druhotné, nemyslím, že nezajímavé, protože se tam rojí kandidáti, které považuji za šílené a úsměvné, že se o něco takového pokouší,“ uvedl Klaus.

Ale jestli se může něco změnit v naší zemi, tak to jsou volby parlamentní, ani v tomto případě mně rozložení karet mezi jednotlivými politickými stranami nedává velkou naději, že by se něco v naší zemi po volbách mohlo zlepšit k lepšímu,“ dodal exprezident.

Současný prezident Miloš Zeman oznámil, že chce příští rok prezidentskou funkci obhajovat. Jeho vyzyvateli jsou vedle Horáčka s Kulhánkem také bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš, bývalý šéf automobilky Škoda Auto Vratislav Kulhánek, lékař Marek Hilšer, podnikatel Igor Sládek nebo bývalý šéf kabinetu Jiřího Rusnoka Karel Štogl.

Vše o prezidentských volbách 2018 čtěte zde

Termín a systém prezidentských voleb 2018 najdete zde

Všechny kandidáty na prezidenta 2018 najdete zde

Výsledky prezidentských voleb 2018 budou zde

Průzkumy volebních preferencí najdete zde

Jak volit s voličským průkazem čtěte zde

Doporučujeme
105105 ( 18. srpna 2017 08:28 )

Nejen Vás pane Klaus, amatéři u vesla, vymyslí koloběžku, to tady už bylo, a mnoha lidem vymazal mozky

flesch2z ( 10. srpna 2017 18:17 )

To mně taky a Drahošů taktéž.

sichlhamr ( 10. srpna 2017 18:12 )

Komunisticky prognostik take neni politicke vzdelani,ze jo soudruzi! Zda se,ze by opet mel chut prezidentovat,prakticky je to jediny protikandidat druheho nejlepsiho cz svetoveho politika

ganzanie ( 10. srpna 2017 18:01 )

doprčic podívej se na jiné politiky,ty mají rozcapení anály aby se udrželi v politice,pak hup šup a čumíš jak blázen ,jsou z nich europoslaci."Ruka ruku myje"

sores ( 10. srpna 2017 17:51 )

Dědek by měl začít s kritikou od sebe a nekritizovat jiné. byl to odporn.ný, namyšlený hn.u.sák co vystudoval za komančů v cizině. nestyděl se zahýbat manželce ani v prezidentské funkci, do.by.tek, zlo.dějský!! Škoda že nečte tyto recenze o sobě!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa