Drahoše mají zničit zkazky o spolupráci s StB. Ukázal lustrační osvědčení

Autor: val - 
21. 7. 2017
11:45

Adept na prezidentskou kandidaturu Jiří Drahoš se ohradil proti nařčení, která o něm šíří některé dezinformační weby. Odmítá, že by spolupracoval s komunistickou Státní bezpečností (StB), a na důkaz předložil své negativní lustrační osvědčení z roku 1992.

„Byl jsem upozorněn, že se po internetu šíří hanopis s odpornými obviněními mé osoby. Chci všechny ujistit, že se jedná jen o sprosté lži a považuji to za záměrnou provokaci,“ informoval Drahoš na svém webu.

Doložil je lustračním osvědčením z roku 1992, které uvádí, že u StB nebyl evidován.

Lustrační osvědčení Jiřího DrahošeLustrační osvědčení Jiřího Drahoše | 

Drahoš, který sbírá podpisy pro kandidaturu na prezidenta, blíže nespecifikoval, o jaké hanopisy se jedná, spekulace o jeho spolupráci se Státní bezpečností ale publikovaly dva weby, které bývají označovány za prokremelské propagandistické stránky.

Zvažuje trestní oznámení

Drahoš podle svých slov požádal techniky, aby se pokusili dohledat šiřitele těchto informací, a právníky, aby zvážili, zda předat věc policii. „Zároveň opakuji, že jsem nikdy žádným způsobem nespolupracoval s StB a k mé osobě nebyl veden spis v žádné kategorii,“ uzavřel.

Bývalý předseda Akademie věd má zatím mezi ohlášenými prezidentskými kandidáty největší podporu. Tvrdí to zatím poslední průzkum na toto téma, který zveřejnila koncem června agentura Median. V případném druhém kole volby by Drahoš podle volebního modelu Medianu získal 53,5 procenta hlasů, prezident Miloš Zeman 46,5 procenta.

Video Na chatě u Jiřího Drahoše: Posekal trávu a prozradil, jak shání miliony na boj o Hrad. - Václav Lang, Petr Soukup

Vše o prezidentských volbách 2018 čtěte ZDE

Doporučujeme
ohrazenice ( 20. srpna 2017 10:51 )

V roce 1990 se KSČ ujistila že SSSR v čele s Gorbačovem nemá zájem o Střední Evropu tak KSČ se souhlasem prezidenta Havla spálila a jinak zlikvidovala dokumentaci. Každý člen nějakého spolku byl komunista. Osvědčení soudruh Drahoš ukazuje které bylo vydáno roku 1991 kdy už všechny dokumenty byli zlikvidované. Drahoš lže jako když Rudé Právo tiskne. Babiš rozdával koblihy, soudruh Drahoš námořnická trička. Jaký je v tom rozdíl?

honza54 ( 20. srpna 2017 06:25 )

všichni lumpové hned tahají lustrační osvědčení. i bonzák Havel ho měl

666provas ( 1. srpna 2017 07:05 )

StB mu bylo druhým domovem kripl jeden. Tohle a prezident, nebo zmetek Horáček? To radši Dežo z Košic!

georg7 ( 31. července 2017 18:15 )

IDIOTA Drahose NEVOLIM !!! Ma velmi spatne zuby a kdo se neumi starat o sve zuby se chce postarat o narod !???

la.ma ( 30. července 2017 16:36 )

bradavice sDrahouš si může vzít za premiéra bradavici sParoubka to by ladilo oba bradavici na tlamě oba kariéra už od doby KSČ zkušení nahoru-lezci po zádech jiných, hurá na vrchol, snad nespadnou do zapomnění

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud