„Ještě není ta chvíle, kdy oznámím kandidaturu. S panem prezidentem Zemanem jsem byl na služební cestě v Chorvatsku. Vážně mě přesvědčoval, abych kandidoval. Bod, kdy to řeknu, přijde ale až se bude sestavovat vláda,“ popsal Kubera. 

Zisk potřebného počtu podpisů přitom oznámil poprvé už před dvěma měsíci. „Já v tuto chvíli disponuji více než 10 podpisy senátorů, takže splňuji podmínky pro registraci. Ale byl bych blázen, kdybych to teď udělal. Já to teď neudělám,“ řekl na konci května v České televizi.

Kubera od roku 1994 stojí v čele Teplic, senátorem je od roku 2000. Loni poprvé zasedl v krajském zastupitelstvu a stal se místopředsedou Senátu. Začátkem roku ČTK řekl, že aktuální volební období v senátu i komunální politice jsou pro něj poslední. Podpis pro kandidaturu na Hrad dostal nejen od senátorů ODS, ale i z klubů ČSSD, KDU-ČSL a hnutí ANO.

Prezidentskou funkci chce příští rok obhajovat Miloš Zeman. Jeho vyzyvateli jsou například textař a podnikatel Michal Horáček, bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš, bývalý šéf automobilky Škoda Auto Vratislav Kulhánek, lékař Marek Hilšer, podnikatel Igor Sládek, bývalý šéf kabinetu Jiřího Rusnoka Karel Štogl nebo hudebník a předseda strany Rozumní Petr Hannig.

VIDEO: Kubera trénoval na kandidaturu v Chorvatsku. Byl tam se Zemanem

Video
délka: 04:21
720p 480p 360p 240p

Kubera trénoval na prezidentskou funkci se Zemanem 

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH 2018 ČTĚTE ZDE

Fotogalerie
11 fotografií