Horáček svoji kandidaturu na post prezidenta republiky oznámil už loni 3. listopadu. Kampaň ale neoficiálně zahájil ještě dříve, rok objíždí zemi a diskutuje s lidmi. To mu podle jeho slov dalo základ, díky kterému může vyhrát. Lidé by si na něj měli i vsadit, vypsaný kurz je velmi příznivý, říká pro Info.cz.

Sesbíraných podpisů má aktuálně okolo 67 tisíc. Požadovaný minimální počet 50 tisíc nasbíral za dva týdny. I proto nabídl konkurenčním prezidentským kandidátům Jiřímu Drahošovi a Marku Hilšerovi, že bude na svých stáncích vybírat podpisy i pro ně.

Že to Drahošův tým odmítl, mu nevadí. Bylo to symbolické gesto, které nikoho nenutil přijmout. O Drahošovi ale říká: „Je jako projekční plátno, na které si lidé mohou promítnout, co chtějí.“ Zároveň nechápe, proč ještě bývalý předseda Akademie věd ČR nezveřejnil „pořádný“ program.

VIDEO: Horáček o Zemanovi, Drahošovi a své kandidatuře

Video
délka: 31:22
1080p 720p 360p

Zeman proti nám nemá šanci, radši to vzdá, vsaďte na mě, říká o prezidentských volbách Horáček. INFO.cz

Přesto Drahoše v případě jeho postupu do druhého kola podpoří. A on podpoří jeho. Tenhle fakt Zemanovi eventuálně volby prohraje, myslí si Horáček. Ve druhém kole se vedle Zemana vytvoří součet všech protizemanovských hlasů, kterých jednoduše bude více. Zemana ale v prvním kole podpoří stejný počet lidí jako v druhém. Jeho jediná šance tak je, že zvítězí rovnou v prvním kole.

Horáček přiznal naivitu

Horáček se také svěřil, že byl ze začátku kampaně naivní. Myslel si, že vše půjde samo, ale ono nejde. Rozhodl se proto najmout PR agenturu, i když k tomuto kroku nechtěl přistupovat. Spolupráce je čerstvá a její plody prý lidé teprve uvidí.

Jako prezident by chtěl zejména naslouchat lidem. Chtěl by také chodit do poslaneckých výborů a Poslanecké sněmovny, což Miloš Zeman dělá minimálně. I s pomocí těchto snah by pak chtěl zapracovat na současných problémech Česka, například na horší kvalitě potravin než na Západě.

Další videa pořadu Štrunc! najdete zde

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH 2018 ČTĚTE ZDE

Fotogalerie
20 fotografií