Drahoš vzkázal Zemanovi: Lidé si zaslouží úctu, ne urážky. Hrad: Servilní sluha

Autor: Václav Lang - 
7. 6. 2017
05:14

Česko potřebuje prezidenta, který nebude účelově rozdělovat společnost a nálepkovat lidi, kteří mají jiný názor než on. Takový vzkaz vyslal na Hrad Jiří Drahoš, donedávna předseda Akademie věd a jeden z vyzyvatelů prezidenta Zemana v boji o post hlavy státu. Blesku poskytl rozhovor na své chatě u Kamýku nad Vltavou. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček na to konto opáčil, že Česká republika nepotřebuje sluhu politiků a byznysmenů. 

„Tato země potřebuje prezidenta, který by účelově nerozděloval společnost a nenálepkoval lidi podle toho, jestli souhlasí s jeho názorem, nebo nesouhlasí. Jsem přesvědčený o tom, že lidé si zaslouží úctu a ne urážky,“ uvedl Drahoš pro Blesk.cz.

Podívejte se na rozhovor s Jiřím Drahošem o milosti pro Jiřího Kajínka, „sluníčkářích“ i podpoře politických stran:

Video Rozhovor s Jiřím Drahošem: Hra prezidenta Zemana se mi nelíbila - Petr Soukup, Václav Lang
1080p 720p 360p

Do svého programu hodlá zařadit důraz na tvořivé vzdělávání, pomoc mladým rodinám, seniorům. Pokud by se stal prezidentem, chce na Hradě ukončit bezpečnostní kontroly, které zavedl prezident Zeman a kvůli kterým se často před areálem Pražského hradu tvoří fronty. 

Drahoš se ohradil také proti „napínání“ ústavy současným prezidentem. „Hra pana prezidenta Zemana se mi nelíbila,“ zkritizoval Zemanovu roli v nedávné vládní roztržce, kdy se zdráhal na návrh premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) odvolat ministra financí Andreje Babiše (ANO). I když uznává, že prezident nemá plnit jen reprezentativní funkci, ani nemá být „automatem na podpisy“.

Zemanovi vytkl Kajínka i Čínu

Se Zemanem se neshodne ani v dalších tématech. Například ohledně milosti pro Jiřího Kajínka. „Milost bych uděloval jenom ze závažných sociálních nebo zdravotních důvodů a nevím, jestli pan Kajínek některou z těchhle podmínek splňuje, určitě bych mu milost jen tak nedal, nesouhlasím s tím,“ řekl. Podobně se vymezil proti „ohýbání“ hřbetu před Čínou nebo jinými zeměmi.

V aktuálním průzkumu Medianu poskočil Drahoš na 24procentní podporu, zatímco Zemanovy preference klesly na 35 procent.

K Drahošovi už se také neoficiálně začínají hlásit některé parlamentní strany. On sám by jejich podporu přijal, i když se odmítá stát stranickým kandidátem. Vymezil se však proti KSČM: „Velmi bych zvažoval podporu od této strany. Zejména z toho důvodu, že její čelní představitelé označují rok 68, okupaci spojeneckými vojsky za bratrskou pomoc, říkají, že Milada Horáková byla popravena po právu, a to jsou výroky, které jsou pro mě nepřijatelné.“ A odmítá také podporu od extremistů.

Video Nový kandidát na Hrad: Akademik Drahoš chce být prezidentem. - Twitter Jiřího Drahoše
720p 480p 360p 240p

Ovčáček: Nepotřebujeme servilního sluhu

Mluvčí Miloše Zemana Jiří Ovčáček na Drahošovu kritiku odpověděl podobnou mincí: „Tato úžasná země nepotřebuje poníženého sluhu politických stran a byznysových kruhů,“ napsal.

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH 2018 ČTĚTE ZDE

Doporučujeme
11karel11 ( 19. června 2017 21:34 )

Drahoši běžte do Prčic, Zatím sleduji, jak se neustále navážíte do našeho Miloše Zemana. Co jste pro tuto zemi vykonal? Takto se prezentujte, pokud máte s čím a neurážejte. Volit vás stejně nebudeme.

tramping ( 14. června 2017 17:27 )

krakonos500:: Netrap se s tím nedonošeným odpadem " zdenekk a jeho 15 nicků !!

tramping ( 14. června 2017 17:24 )

105105:: No vždyť tu "naši"veřejno právní televizi ČT,řídí ožrala Kalousek !!

1917 ( 11. června 2017 18:54 )

Je zajímavé jak se pan Drahoš přímo servilně vymezuje proti KSČM ale že vystudoval za komančů, v době kdy mnoho lidí nemohlo studovat ani průmyslovku, následně pracova v ČSAV kde bez podpory komančů by nedostal flak ani na vrátnici snad říká o všem.Je to taková leklá ryba, která by našim politikům velmi vyhovovala právě jen k tomu kladení věnců. Zeman jim prostě šlápl na kuří očka a tak hledají nějakého přisluhovače!!!!!

11karel11 ( 11. června 2017 15:18 )

Předložte občanům konkretní činy, co jste pro naši zemi vykonal v minulosti. ....To má být vaše prezentace.

Zobrazit celou diskusi
720p 360p
Další videa