Jde o dva soupeře z prezidentské volby, Miloš Zeman přitom upozorňuje, že na útoky svých konkurentů odpovídat nebude. Na dotaz Michala Horáčka, položený v jubilejním 10. díle pořadu S prezidentem v Lánech, však odpověď měl.

„Dobrý den, vážený pane prezidente, mezi námi sportovci, se chci zeptat, jakými vosky mažete ty své běžky, když trénujete na Vysočině a proč k tomu používáte trekingové hůlky. Předpokládám, že si to všechno chcete ztížit,“ tázal se Horáček Zemana.

Video
délka: 00:26
1080p 720p 480p 360p 240p

Michal Horáček - dotaz pro Zemana 

„Nevím, jestli vy jste sportovec, pane Horáčku, ale já sportovec určitě nejsem,“ odpověděl Zeman.

Běžkař Zeman: Neměl jsem trekingové hůlky

„Pokud jde o běžky, mám v komoře troje - jasanové poloběžky. A ty jsem mazal takovou hnusnou, páchnoucí hmotou, která se pak rozžehlovala žehličkou. Pak mám v komoře fischerky, které, jak dobře víte, se mazat nemusí. A teď mi žena asi před 10 lety koupila sporteny a k těm právě tyto hůlky,“ odvětil na Horáčkův dotaz Zeman.

Podívejte se na celou reakci Miloše Zemana, co všechno vzkázal Horáčkovi?

Video
délka: 01:23
1080p 720p 480p 360p 240p

Michal Horáček položil prezidentovi otázku na tělo: Čím si mažete běžky, sportovče? Blesk TV

Do Horáčka si rýpl, že patrně špatně vidí. „Bohužel, zřejmě vám neslouží zrak, protože kdybyste se podíval pořádně, tak zjistíte, že ty hůlky nejsou trenkingové, ale že jsou běžecké,“ tvrdí Zeman. „Vzpomněl jsem si na název toho hnusu, jmenovalo se to Skare,“ dodal prezident.

Zeman přitom běžky zmínil v pořadu ještě před Horáčkovým dotazem. Postěžoval si totiž, že pro něj poněkud zimní sporty na Vysočině ztratily na atraktivitě. „Vyjel jsem si na chalupu na Vysočinu s tím, že budu týden na běžkách. A najednou jsem zjistil - ono také přišlo tání, mimochodem - a najednou jsem zjistil, že už mám tak bolavé nohy, že to, co jsem na těch běžkách zvládal dřív, to už nezvládnu,“ uvedl Zeman.

Prezident Zeman o kandidatuře: Proč nepůjde do žádné předvolební debaty?

Video
délka: 04:02
1080p 720p 480p 360p 240p

Zeman o kandidatuře: Proč nepůjde do předvolebních debat? Blesk TV

Zeman na další kandidáty útočit nebude

Miloš Zeman během své páteční tiskovky, kdy Česku oficiálně oznámil, že bude kandidovat, uvedl, že se rozhodl při své další kandidatuře nevést žádnou osobní prezidentskou kampaň.

„Zavazuji se, že nebudu útočit na žádného ze svých protikandidátů, a pokud on bude útočit na mě, nebudu na tyto útoky odpovídat. Zavazuji se, že i když i moji oponenti považovali televizní diskuse za moji nejsilnější zbraň, nebudu se účastnit z důvodu, který jsem teď právě uvedl, žádných rozhlasových ani televizních diskusí,“ tvrdil Zeman.

„Jinými slovy, s pokorou, která mně jinak vůbec není vlastní, vložím svůj osud do rukou občanů této země a samozřejmě, že se plně podřídím jejich rozhodnutí,“ dodal.

VIDEO: Michal Horáček se prý modlil, aby Miloš Zeman kandidoval. Proč?
Video
délka: 06:24

Horáček se modil v kostele, aby Zeman kandidoval: Lidi mu vystaví účet za virózky. Vera Renovica, Petr Soukup

VIDEO: Takhle Zeman oficiálně oznamoval, že bude znovu kandidovat
Video
délka: 16:55

Miloš Zeman: Proč znovu kandiduje? Celý záznam jeho tiskovky Blesk TV

 

Video: Podívejte se na celý záznam pořadu S prezidentem v Lánech 

SPECIÁL: PREZIDENTSKÉ VOLBY 2018 ZDE

Fotogalerie
11 fotografií