Je pravda, že chuť opečené dobroty jen podtrhne kus kvalitního chleba nebo pečiva. To je ale také jediný lepek, který je možný v blízkosti špekáčků hledat. Ovšem výrobci se v mnoha případech dopouštějí stále stejné chyby v podobě hloupého chvástání.

Po testech kvality jsme nechali prověřit i obaly odbornicí na legislativu Kamilu Míkovou. „Všichni výrobci uvádějí základní povinné údaje (až na drobnosti) správně. Hlavním problémem je, že polovina výrobců deklaruje ve výrobcích nepřítomnost lepku v rozporu s nařízením 1169/2011/ EU,“ říká Míková.

Zdůrazňovat jeho nepřítomnost je tak v rozporu s nařízením 1169/2011/EU, kde se v čl. 7, odst. 1c uvádí: „Informace o potravinách nesmějí být zavádějící, zejména: vyvoláváním dojmu, že dotčená potravina má zvláštní charakteristiky, pokud všechny podobné potraviny mají ve skutečnosti stejné charakteristiky, zejména výslovným zdůrazňováním přítomnosti nebo nepřítomnosti určitých složek nebo živin. Výrobce tak vyvolává dojem, že jeho výrobek je lepší než ostatní srovnatelné výrobky, čímž uvádí spotřebitele v omyl,“ dodává Míková.

DALŠÍ PROHŘEŠKY

● Ponnath – říkat o výrobku, který má jen 70 % masa a vyšší podíl masa je nahrazen amarantem, že se jedná o špičkovou kvalitu, je poněkud diskutabilní.

● Kostelecké uzeniny – v hlavním zorném poli není uvedeno, že se jedná o ilustrační foto nebo doporučený způsob servírování. Je-li uvedeno ve složení přírodní aroma, mělo by být specifikováno (jaké aroma podle zdroje).

Fotogalerie
39 fotografií