„Hlavně nezapomeňte lékárnu. Je to ta největší taška,“ ozvalo se včera v 10:30 na srazu v odletové hale pražského letiště. Není se čemu divit, ošetřovatelé museli mít s sebou všechno a pro všechny případy. Kromě dostatku léků s dětmi odletěli i dva lékaři, čtyři fyzioterapeuti a jedna zdravotní sestra. Některé děti měly s sebou dokonce rodiče. Počet lidí ve skupině se tak vyšplhal na 200.

Aby vše probíhalo v pořádku, děti jsou rozděleny do skupin po sedmi až devíti a dohlížet na ně bude vždy jeden ošetřovatel. „Rozhodně se nejedná o dovolenou, děti budou mít program, kde základem bude rehabilitace. Už takto jezdíme 14 let, “ popsala Blesku Jana Bašeová (47), vedoucí turnusu, s tím, že letos se nemocné děti vydaly do tureckého Izmiru do hotelu Atlantique Holiday Club. Vrátit by se měly 27. července. „Podle toho, co jsem vyzvídala, tak nejvíce se těší do akvaparku, kam vyrazíme. Je zde největší tobogan v Evropě, pak mají děti také rády nakupování,“ pokračovala.

Částkou 356 250 korun přispěla dětem společnost Lidl, v rámci projektu Blesk Srdce pro děti, který organizuje deník Blesk a občanské sdružení Život dětem. „Touto částkou jsme zaplatili kompletní čtrnáctidenní pobyt sedmnácti dětem,“ řekla Blesku PR manažerka Lucie Borovičková.