Český pár prohrál ve čtyřhře Davis Cupu pouze jednou (ve finále proti Španělsku v roce 2009), přesto je nečekala jednoduchá bitva. Čelili rozjetým Kataláncům Granollersovi s Lopezem, kteří stále měli v hlavách největší úspěch v kariéře – londýnské vítězství na Turnaji mistrů.

Česká mašina se rozjela později

Slova o těžkém zápase se potvrdila hned v úvodním setu, kdy Španělé prorazili Štěpánkovo podání a brejk si udrželi až do konce. Pak se ale rozjela česká mašina!

V důležitém momentu druhé sady za stavu 5:5 se ukázaly zkušenosti z velkých zápasů. Berdych se Štěpánkem je prodali a zvítězili 7:5.

České duo diktovalo tempo hry i v třetím dějství. Drželo se režie druhého setu, v němž jako přes kopírák vydřelo výhru 7:5!

Exhibice v posledním setu

Poslední set byl třešničkou na dortu. Granollers, který celý zápas držel španělský pár nad vodou, úplně odešel. Začal chybovat, což Češi naplno využili. V Exhibičním tempu na dvorci úřadovali a zaslouženě si na konto připsali veledůležitý druhý bod. Před nedělními dvouhrami vedou 2:1!