Vietnamský Karel ve svých patnácti letech ohromuje posluchače svou barvou hlasu a písněmi od Karla Gotta. „Nejraději mám Lady Carneval,“ prozradil. S mistrem se ale doposud nesetkal ani na koncertu. Přesto by ho rád v budoucnu viděl naživo.

Podívejte se, jak zpívá Karel Nguyen Lady Carneval: 

Video
délka: 00:56
720p 360p

Karel Nguyen (15) rád zpívá písničky Karla Gotta. Chce být slavný jako on. David Malík

Učení textu

Zpěv je jeho velkou láskou. Svůj talent sdělil po svých rodičích, kteří jsou sami muzikálně nadaní. „Maminka studovala konzervatoř, tatínek byl na hudební univerzitě v Hanoji a také pár let učil,“ rozpovídal se. Poprvé před publikem vystoupil už ve svých sedmi letech.

S rodiči se baví vietnamsky, přestože vyrůstal v Česku a navštěvoval české školy. Přesto přiznává, že mu čeština občas dělá problém. „Písničku mi trvá naučit se okolo tří dní,“ svěřil se, že si je občas nejistý slovy.

A stejně tak, jako když byl rozklepaný poprvé, bývá nervózní i dnes. „Pomáhá mi, když si nedojdu na záchod,“ smál se, že jiný lék na zklidnění a upření pozornosti jiným směrem zatím nevymyslel.

Chce být popovým zpěvákem

Rád by se stal jednou slavným zpěvákem. Letošní rok mu ale nevyšly talentové zkoušky na konzervatoř, a tak ho čeká rok studia hotelové střední školy. „Za rok to zase zkusím,“ nepodlehl neúspěchu. Sen má stále tentýž. Být jednou třeba tak úspěšný zpěvákem jako jeho velký vzor Karel Gott.

Není divu, že nepřichází o elán a nadšení z hudby. Lidé mu při vystoupeních hlasitě aplaudují a ve škole k němu vzhlížela celá třída. „Říkali mi, abych na ně jednou nezapomněl, až budu slavný,“ prozradil Kája.

Kromě zpěvu se také věnuje hře na hudební nástroje. Po dvou letech se naučil hrát na kytaru a po roce ovládl tradiční hudební nástroj dan bau, což je jednostrunný vietnamský nástroj, na který se vybrnkává prsty. Pro ten prý ale potřebný cit nemá. A tak se i nadále nejvíce věnuje zpěvu.

Fotogalerie
8 fotografií