„Bydlím za rohem vedle v ulici. Výmoly tady jsou už vážně dlouhou dobu. Malůvky sprejem přibyly před nedávnem,“ prozradil Daniel Mazanec, který originální umění na silnici sdílel ve facebookové skupině Odpozorováno v Česku. Tam se ihned rozjela diskuze o tom, jak se opravují silnice po celém Česku.

Technická správa komunikací, která má ulici pod svými křídly, zaznamenala poptávku po opravě výmolů už na stránce Změňte to, na které Pražané mohou na nejrůznější nedostatky v ulicích metropole upozornit. Čtyři zeleně zářící smajlíci s výkřikem „Vy to nevidíte!“ ozvláštňovat ulici prý už dlouho nebudou.

Video
délka: 00:25
720p 360p

Výmoly v Římské ulici ozvláštňují smajlíci Eva Fornálová

„Opravy se vozovka dočká v nejbližší možné době,“ prozradila Barbora Lišková, tisková mluvčí Technické správy komunikací. Zda se Vinohradští dočkají opravy nerovností vozovky během čtvrtka, nebo v následujícím týdnu, zatím známo není.

Před výmoly tak během středy nově přibyla značka s výzvou ke snížené rychlosti upozorňující řidiče na opravu vozovky. Zdá se, že by se tak Vinohradští konečně mohli projet po rovné vozovce bez strachu o svá kola.

Fotogalerie
12 fotografií