Právě odebrání kompetencí způsobilo roztržku v koalici ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN). Trojkoalice trvá na vrácení pravomocí.

„Jakmile budou pražské stavební předpisy po notifikaci, tak klidně mu můžou být zase navráceny do gesce. Teď ten proces probíhá a dopracováváme připomínky, pak budou odeslány na ministerstvo a k notifikaci a pak se mohou zase vrátit zpátky,“ řekla.

V rámci koaliční krize, kterou odebrání kompetencí způsobilo, ANO a ČSSD požádaly o Stropnického odvolání. Krnáčová v souvislosti s předpisy uvedla, že Stropnický je neschopný.

Ve čtvrtek už ale mluvila jinak. „Pro mě je Matěj Stropnický velice inteligentní člověk, jenom v podstatě asi nezvládá některé procesy, které je potřebné ošetřit. Pro mě to nevypadá tak, že bych s Matějem Stropnickým nemohla spolupracovat, já jsem ho ani nechtěla odvolávat, což jsem nakonec řekla,“ uvedla Krnáčová.

Odvolat Stropnického se společně s ostatními radními na čtvrtečním jednání zastupitelstva neúspěšně pokusila opozice. Koaliční zastupitelé byli proti nebo se zdrželi hlasování.

Náklonnost si projevili Stropnický a Krnáčová už ve středu. Podívejte se:

Video
délka: 00:49.51
720p 480p 360p 240p

Nepřátelé? Kdepak! Krnáčová líbala Stropnického, ten jí pak držel deštník. Matěj Smlsal