V Husitské ulici se z kopce valila voda, strhávala dopravní značení, co dělat však měla i auta. Přívalové deště zasáhly několik míst v Praze pořádnou silou, kanalizace nestíhala, ulice se změnily v nová říční koryta. Stejná situace byla i v Koněvově... A na internetu se brzy objevila videa z tohohle marastu. Na facebookovém profilu Týdeníku policie se však pod nimi strhla i vášnivá diskuze - utahující si z Pražáků. Znáte to, v Praze kalamita jak na Sibiři... 

"Ty Pražáci musej mít vždycinky něco extra, tady je sucho jak na poušti... a nezaprší," napsal jeden z uživatelů a další dodávali: "Já zrovna odjedu z Prahy a oni tam otevřou novej aquapark. Fakt naprd." "Praha? Já myslel že Benátky." "Ty kráso, tam už by se dalo možná i koupat." "Jen si lehnout na lehátko a dát si drink." "Pošlete nám trochu vody. Slezsko se proměnilo na Saharu..." Zatímco další uživatelé hlásili, že ve Šluknovském výběžku, Pardubicích, či Rakvicích ani ťuk.

Video
délka: 00:42.66
360p 240p

Prahu zasáhly přívalové deště. Tahle silnice se změnila v řeku Video od čtenáře

Z diskuze na Policejním týdeníku: Uživatelé se po bouři v Praze pustili do Pražáků
Z diskuze na Policejním týdeníku: Uživatelé se po bouři v Praze pustili do Pražáků
Autor: Facebook

Léto však tentokrát ukázalo svou rozmarnou tvář. Po víkendových pětatřicítkách a městských bazénech narvaných k prasknutí zkropily metropoli provazce vody. Problémy měli i v metru, kde voda natekla do vestibulu stanice Můstek uprostřed Václavského náměstí.

Trpěla však především povrchová doprava. Také kameraman Blesk TV Petr Soukup se musel popasovat s jízdou v peřejích. V autě se brodil v Koněvově ulici.

Video
délka: 00:56.53
720p 720p 480p 360p 360p 240p

Nová řeka v Praze Petr Soukup

Zažili jste na vlastní kůži tyhle "pražské peřeje"? Máte vlastní fotky z včerejší bouře nad Českem? Piště na tip@blesk.cz!

Hojně sdílené a lajkované se na Facebooku stalo také video Daniela Korabíka "Praha jede/plave". Z jiného pohledu zachycuje pražskou potopu v Husitské ulici a řidiče zápasící s vodním živlem.

I u něj se objevily komentáře, namířené proti obyvatelům Prahy. "Pražáci si zas mysleli, že poručí větru dešti," napsal Michael A. Další si ze situace dělaly legraci. "To je jak v trenažéru, značky ti jdou naproti, jen řidiči to nedávaj," Našli se však i uživatelé se střízlivějšími soudy. "Jak souvisí ´pražáctví´ s počasím? Tyhle komenty mě fakt vždycky dostanou. Někdo si ten mindrák prostě musí léčit za každou cenu," napsal uživatel Honza. A sklidil přes 550 liků!