21. květen 2018
Svátek slaví Monika, zítra Emil

Svatý Martin přiveze husu, mladé víno, cimbálovku i tanec v krojích. Kde všude v Praze si užijete slavnosti?

/
 • Svatý Martin dorazí například v pátek na náměstí Jiřího z Poděbrad.
  11. listopadu 2016 ● 06:30
   

  Máte chuť si zpestřit den svatého Martina pravou svatomartinskou husou a kvalitním vínem? Originální husí burger si budete moci dát na náplavce. Cimbálová muzika zase ozvláštní slavnosti na náměstí Jiřího z Poděbrad. A degustace mladých vín se můžete zúčastnit ve Vinici svaté Kláry.

 • 1.

  Husí burger na náplavce

  Svatomartinské slavnosti se v Praze opět vracejí na náplavku. Událost navštíví celkem 25 vinařů ze všech koutů země.

  K tradičnímu hodování neodmyslitelně patří husa. Návštěvníky proto čeká samozřejmě pečená husa, ale také další speciality. Ochutnat bude možné i husí burger, husí paštiku, husí játra nebo těstoviny s husím masem.

  Další již tradiční záležitostí pro svatého Martina je žehnání vínu. V průběhu akce se milovníci vín mohou těšit na doprovodný hudební program a také ohnivou show.

  Svatomartinské slavnosti na náplavce v Praze 2 proběhnou v sobotu 12. listopadu od 10:00 do 20:30 hodin

  Pražská náplavka opět ožije slavnostmi svatého Martina.
  Pražská náplavka opět ožije slavnostmi svatého Martina.
  Autor: Archetyp

 • 2.

  Cimbálová hudba a sám svatý Martin na Jiřáku

  Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavítá v pátek sám svatý Martin na bílém koni. Vybraní vinaři budou servírovat kvalitní vína a kuchaři zase péct husu do křupava. Celou akci bude doprovázet také zábavný program, dokonce i pro děti.

  „Celá slavnost je velkou sousedskou sešlostí. Chceme pozvat občany naší městské části na tradiční husu a sklenku dobrého vína. Vítáni jsou samozřejmě i obyvatelé ostatních městských částí, kteří alespoň uvidí, jak je to u nás fajn,“ uvedla starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

  Na připraveném pódiu vystoupí cimbálová muzika Michala Horsáka, František Nedvěd mladší a Hod Dog Band. Děti se mohou těšit na loutkové divadelní představení a výtvarné dílny. Vstup na slavnosti, které začínají v 11:11, je zdarma.  

  Svatý Martin dorazí v pátek na náměstí Jiřího z Poděbrad.
  Svatý Martin dorazí v pátek na náměstí Jiřího z Poděbrad.
  Autor: MČ Praha 3

 • 3.

  Botanická zahrada zve na degustaci vín

  I letos můžete ochutnat mladá vína českých vinařů a poodhalit tak kvalitu nového ročníku. Botanická zahrada v Troji již tradičně zve milovníky vín v 11 hodin ke slavnostnímu otevírání Svatomartinského vína na Vinici sv. Kláry.

  Svátek sv. Martina je první příležitostí, kdy je možné ochutnat vína daného ročníku, a zhodnotit tak jeho kvalitu. Tato mladá vína jsou velmi svěží, ovocitá a převažuje v nich primární aroma jednotlivých odrůd. Často se v nich vyskytuje zbytkový oxid uhličitý, takže jemně perlí na jazyku,“ zve botanická zahrada na událost na svých webových stránkách.

  Degustaci vína si užijete ve Vinici sv. Kláry.
  Degustaci vína si užijete ve Vinici sv. Kláry.
  Autor: Botanická zahrada

 • 4.

  Slavnosti v Kyjích: Hry pro děti, jízda na koni, folková kapela Nigdy a samozřejmě i husa

  Vezměte s sebou přátele a děti, pro které jsme připravili hru v okolí rybníka, projížďky na koních, pohádku o sv. Martinovi a další zábavu. A kdo ještě bude mít večer energii, může si zatancovat, kdo ne, může s námi posedět při tónech folkové kapely Nigdy nevíš,“ zvou organizátoři lidi na páteční program.

  Tam se konají také Svatomartinské slavnosti. Pořádnou porci husy, knedlíku a zelí si můžete dát za 80 Kč. Vstup na akci je zdarma.

  Ve tři odpoledne začíná venkovní hra pro děti v okolí Kyjského rybníka. Vaše ratolesti budou hledat indicie, které jim pomohou s vyplněním tajenky. Tak získají heslo, za které je čekají odměny, třeba jízda na koni. Ve čtyři zase přijede svatý Martin na bílém koni.

  Husu za 80 korun si můžete dát v Kyjích.
  Husu za 80 korun si můžete dát v Kyjích.
  Autor: Facebook

 • 5.

  Národní zemědělské muzeum zve na vína a cimbálovku

  Již jubilejní 10. ročník slavnosti spojené se svatomartinskou tradicí pořádá Národní zemědělské muzeum. Na akci Letenská husa pro vás muzeum připravilo řízenou degustaci svatomartinských a mladých vín předních moravských a českých producentů.

  Účastnit se můžete i jejich prezentace, ochutnávky a prodeje vína a různých gastronomických specialit. O dobrou náladu se postará Cimbálová muzika Alexandra Vrábela.

  Národní zemědělské muzeum pořádá již 10. ročník slavností.
  Národní zemědělské muzeum pořádá již 10. ročník slavností.
  Autor: Národní zemědělské muzeum

 • 6.

  Tanec v krojích, husa i víno v Praze 6

  Na Praze 6 se uskuteční svatomartinské slavnosti na »Náměstíčku« v pátek od 11 hodin a 11 minut.

  Těšit se můžete třeba na tradiční svatomartinskou husu, cimbálovou muziku, vystoupení tanečních krojovaných souborů a samozřejmě též na vynikající mladé víno.

  Kroje, husu a víno si užijete v Praze 6.
  Kroje, husu a víno si užijete v Praze 6.
  Autor: MČ Praha 6

Autor: Michaela Lišková
Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy