Sestavit šestnáct odlišných rozvrhů bylo neskutečně náročné. Byla jsem ráda, že jsem to letos zvládla. Po loňském prvním ročníku, kdy se přihlásilo sto dětí, letos přibyly další tři stovky zájemců. Takže to byla opět premiéra,“ rozpovídala se při slavnostní promoci v Betlémské kapli Petra Konvalinková, které vděčí Dětská univerzita ČVUT za založení. 


Zájem nebyl pouze u pražských dětí. „Letos se přihlásily i děti z celého Česka a zahraničí. Je pro nás velkou ctí, že tak rodiče denně vozili své ratolesti a nebo se na týden přesunuli do Prahy,“ těšila se z širokého zájmu veřejnosti Petra Konvalinková.

Jeden týden studentem Českého vysokého učení technického. Výuka probíhala od pondělí do pátku od osmé hodiny ranní až do čtvrté hodiny odpolední. Ačkoli se děti učily zejména technickým oborům, nechyběly ani sportovní hry.

Děti odešly s titulem

Líbila se mi jízda na vozítku a potom roboti. Jednou bych je rád sám vymýšlel a skládal,“ svěřil se s nadšením absolvent letošního ročníku Tomáš (8), který si při promocích odnesl titul „Malý inženýr“ (Ing. jr.). Jiné děti denní studium na ČVUT v Praze zakončily získáním titulu „Malý bakalář“ (Bc. jr.).

Promoce v Betlémské kapli

Stejně jako všichni úspěšní studenti vysokých škol i na děti na závěr čekala promoce neboli slavnostní akademický obřad, při kterém je udělen akademický titul jednotlivým osobám. A ta dětská promoce byla rozdělena na dvě části. „Betlémská kaple by nepojala čtyři sta dětí. Proto jsme se rozhodli rozdělit promoce na dvě části,“ vysvětlovala Konvalinková. „Ještě jednou moc děkuji za obrovský zájem a všechny nedokonalosti zase za rok vypilujeme,“ slibovala garantka projektu.

 

Fotogalerie
12 fotografií