27. duben 2018
Svátek slaví Jaroslav, zítra Vlastislav

10 tipů, kam na pálení čarodějnic v Praze!

/
 • V Praze bude hned několik pálení čarodějnic.
  29. dubna 2017 ● 11:45
   

  Přemýšlíte, kam v Praze vyrazit na pálení čarodějnic? Připravili jsme pro vás 10 nejzajímavějších akcí metropole. Na Žižkově zazpívá Marek Ztracený, na Střížkově zase postaví májku, na Proseku pak zapálí čarodějnici u bobové dráhy. Co vás čeká na dalších místech?

 • 1.

  Žižkovskou čarodějnici zapálí v Pražačce

  Žižkovskou čarodějnici si v kempu Pražačka děti užily i loni.
  Žižkovskou čarodějnici si v kempu Pražačka děti užily i loni.
  Autor: MČ Praha 3

  Nevíte kam na čarodějnice? Vyrazte do kempu Pražačka, kde si kromě pálení žižkovské čarodějnice budete moci užít opékání špekáčků či koncert Marka Ztraceného. Na děti pak čekají nejrůznější soutěže, čarodějnické dílny i divadlo.

   

  Žižkovská čarodějnice se v kempu tradičně zapálí 30. dubna. Program pro děti i dospělé začne v 15 hodin. S Honzou Onderem si budete moci vyzkoušet čarodějnický tanec od 15:20 a 17 hodin, nebude chybět ani opékání špekáčků. V 18 hodin se pak zapálí vatra a upálí se čarodějnice, od 20 hodin čeká na všechny koncert Marka Ztraceného.

 • 2.

  Na Střížkově postaví májku i upálí čarodějnici

  Za malé čarodějnice se loni přestrojily děti ve Střížkově.
  Za malé čarodějnice se loni přestrojily děti ve Střížkově.
  Autor: veselejsi-strizkov.cz

  Magická filipojakubská noc dorazí opět na Střížkov. Tradičně tu postaví májku, upálí střížkovskou čarodějnici a vše zakončí barevný ohňostroj. V parku na Václavce čeká jak na rodiče, tak na děti kulturní program plný soutěží i jídla.

   

  Akce se koná v parku Václavka v neděli 30. dubna od 16 hodin. Čeká vás klasické stavění májky, upálení střížkovské čarodějnice a ohňostroj. Připravený bude i doprovodný kulturní program a občerstvení.

 • 3.

  Na Proseku se zapálí hranice u bobové dráhy

  Takto vypadala hranice u bobové dráhy loni.
  Takto vypadala hranice u bobové dráhy loni.
  Autor: MČ Praha 9

  Chcete zažít netradiční pálení čarodějnice v Praze? Zajděte na Prosek. Tam pořádají večer plný zábavy přímo u bobové dráhy. Minulý rok se tu sešlo dokonce přes 700 lidí. Na Proseku se také bude fotit fotografie všech čarodějnic, které na akci dorazí.

   

  Na neděli 30. dubna si pro návštěvníky organizátoři připravili pálení čarodějnic, opékání buřtů, hry a soutěže, ve kterých se neztratí ani ti nejmenší. Program začne dokonce už ve 12 hodin. Pro děti budou připraveny kreativní i sportovní hry s tématikou čarodějnic a pro nejmenší čarodějnické omalovánky. Hlavní oheň se pak zapálí kolem 19 hodin. Na akci nebudou chybět jídla ze grilu, klobásky a další občerstvení.

 • 4.

  Malostranské čarodějnice v Praze 1

  Takto vypadaly Malostranské čarodějnice.
  Takto vypadaly Malostranské čarodějnice.
  Autor: prague.eu

  A jak se slaví čarodějnice v Praze 1? „V neděli 30. dubna od 19 hodin si čarodějnice ještě dají zkrášlovací proceduru na Malostranském náměstí, vezmou si své mazlíčky, jako jsou krysy a pavouci. Pak kolem 19:15 vyrazí tancem či letem na koštěti v průvodu směr Kampa, kde ve 20 hodin zažehne oheň sám starosta Oldřich Lomecký. Doprovodné akce jsou připravené už od 18. hodiny,“ uvedla tisková mluvčí první městské části Veronika Blažková.

 • 5.

  Oslavy čarodějnic v areálu Žluté lázně v Praze 4 Podolí

  I ve Žlutých lázních zapálí velikou hranici.
  I ve Žlutých lázních zapálí velikou hranici.
  Autor: zlutelazne.cz

  Tisková mluvčí areálu Žluté lázně Hana Tietze láká na bohatý hudební doprovod při oslavách Filipojakubské noci. „Do areálu Žluté lázně v pražském Podolí se slétnou čarodějnice. V neděli 30. dubna si dají tradiční dostaveníčko u dvoumetrové vatry. Na děti čeká po celé odpoledne bohatý program plný hudby, her a soutěží,“ uvedla.

   

  Slet čarodějnic pro dospělé začne v 16 hodin, kdy všechny pohádkové bytosti na velkém pódiu na travnaté pláži přivítá Dj Fancy s oblíbenými hity. V 18 hodin zažehnou organizátoři dvoumetrovou ohňovou vatru umístěnou v prostoru drah na pétanque. V 18:30 hodin začne koncert kapely Děda Mládek Illegal Band a ve 21 hodin uvidí návštěvníci velkolepou ohňovou show. After party s Dj Fancy poté čeká na všechny v Tančírně.

 • 6.

  Čarodějnice Prahy 13

  Takto vypadaly čarodějnice v Praze 13 loni.
  Takto vypadaly čarodějnice v Praze 13 loni.
  Autor: praha13.cz

  Čarodějnice Prahy 13 se konají v sobotu 30. 4. od 16 hodin v Centrálním parku Prahy 13. „Hlavním bodem programu budou samozřejmě soutěže o nejkrásnější čarodějnici. Soutěžit se bude také o nejzajímavější ježibabí nos a nejlepší koště. V doprovodném programu vystoupí kapela Michala Šindeláře, Stanislav Hložek a Olga Lounová s bandem,“ uvedl tiskový mluvčí Prahy 13 Samuel Truschka.

   

  „Těšit se můžete také ukázky lukostřelby, skupinu historického šermu Breizh a maskotí show. Pro malé děti jsou připraveny zábavné atrakce – například houpačky a kolotoč. Občerstvení pro všechny je zajištěno. Starosta David Vodrážka zapálí přibližně v 18:00 hodin velký oheň, který bude plápolat pod dohledem stodůleckých dobrovolných hasičů,“ dodal mluvčí.

 • 7.

  Pálení čarodějnic na Vodpočívárně

  Pálení čarodějnic se koná už tento víkend.
  Pálení čarodějnic se koná už tento víkend.
  Autor: archiv pořadatelů, archiv Blesku, profimedia.cz

  Volnočasový areál se zaměřením na děti pořádá v neděli 30. dubna pálení čarodějnic. Do Vodpočívárny se dostanete MHD nebo autem. Pokud pojedete autobusem nebo tramvají, vystupte na zastávce Černý kůň, pokud autem, zahněte na křižovatce Modřanská a V Hodkovičkách pod viadukt do ulice v Náklích, na kterou dále navazuje ulice Lodnická. Zde najdete místo pro parkování svého vozu. Dále se dejte pěšky směrem k vodě a po levé straně naleznete areál.

   

  Ten otevírá své brány už v 10 hodin dopoledne. Oheň tam zapálí kolem 19. hodiny. Na akci nebudou chybět jídla z grilu a další občerstvení, nebo zmrzlina zdarma pro nejmenší.

 • 8.

  Čarodějnice na Ladronce

  Krásnou hranici loni zapálili na Ladronce.
  Krásnou hranici loni zapálili na Ladronce.
  Autor: kdykde.cz

  Čarodějnice se tradičně budou konat i v parku na Ladronce. Bohatý program začíná v pravé poledne na dvou pódiích. Nejmenší čeká divadlo, soutěže, hudební vystoupení. Slavnostní zapálení hranice proběhne v 19 hodin. Více najdete zde.

 • 9.

  Soutěž o nejkrásnější malou čarodějnici v Letňanech

  I v Letňanech se dočkají pálení čarodějnic.
  I v Letňanech se dočkají pálení čarodějnic.
  Autor: atlasceska.cz

  Přijďte si upálit svoji čarodějnici v Letňanech! Městská část Praha 18 připravila pestrý a zábavný program. Během odpoledne plného tajů se bude konat soutěž pro děti o nejkrásnější malou čarodějnici. K zábavě návštěvníkům zahraje skupina Michal Tučný Revival Plzeň.

   

  Celá akce začíná již ve 14 hodin před letňanskou radnicí, odsud se přesune průvod s čarodějnicí směrem k obchodnímu centru. V 15 hodin se děti mohou těšit na pohádku a o hodinu později se pak vyhlásí vítěz soutěže. Od 18 hodin začne hořet letňanská čarodějnice a od 20:30 hodin se můžete těšit na zábavnou ohňovou show s párovou akrobacií. 

 • 10.

  Workshopy, pouť a divadlo na Pankráci

  Čarodějnice se zapálí i na Pankráci.
  Čarodějnice se zapálí i na Pankráci.
  Autor: citybee.cz

  V neděli 30. dubna v parku Na Pankráci pořádá Café Na půl cesty pálení čarodějnic. Odpoledne přinese zábavné workshopy, pouť a divadlo pro děti. V podvečer a na večer je připraven hudební program, vystoupí kapely Smack One, The Chancers, Cirguz a Angel Mafia.

   

  Večer se zapálí velká vatra a maketa čarodějnice, poté bude následovat afterparty. Po zapálení si můžete opéct vlastní špekáčky, občerstvení na stáncích bude i vegetariánské. „Pruty na opékání si přineste, neničte přilehlé křoviny. Vstupné na akci je dobrovolné, výtěžek bude použit na programy neziskové organizace Green Doors, která poskytuje lidem s duševním onemocněním trénink pracovních dovedností,“ uvedli organizátoři.

Autor: nec, lis
Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy