Cestující, který v pátek 10. srpna večer čekal jako obvykle na metro ve stanici Jiřího z Poděbrad, ani zdaleka netušil, uprostřed jakého dramatu se zanedlouho ocitne. Přibližně kolem deváté hodiny totiž na nástupiště nakráčel mladý pár, který v kočárku vezl miminko. Jenže muž v růžovém tričku, černé mikině a červených teniskách, který ženu s dítětem doprovázel, zřejmě nebyl v příliš dobrém rozmaru.

Na poklidně stojícího cestujícího zničehonic udeřil: „Co čumíš?“ zeptal se provokativně. „Proč bych nečuměl?“ oplatil mu druhý muž stejnou mincí. Tím ovšem v podezřele vrávorajícím mladíkovi vyvolal vlnu agrese. „Následovalo napadení poškozeného a několikaminutová rvačka na nástupišti. Útočník pak i s ženou a kočárkem nastoupili do soupravy a odjeli metrem na Strašnickou,“ popsal vyústění konfliktu policejní mluvčí Jan Daněk. Podle muže, jenž následně zavolal policii, byl útočník nejspíš pod vlivem drog. Tomu napovídá také jeho neobvyklá vrávoravá chůze, která je na záběrech z bezpečnostních kamer vidět. 

Po muži, který rvačku vyvolal, i po ženě, která ho doprovázela, teď pátrají policisté. „Případ je prošetřovaný pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví, za což v případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři léta,“ upřesnil Daněk. Jestliže muže nebo ženu poznáváte, kontaktujte linku 158.

Video
délka: 02:16
1080p 720p 360p

Zřejmě zfetovaný mladík napadl v metru kolemjdoucího Policie ČR

Fotogalerie
9 fotografií