Poslední razie pražských celníků na nelegální herny proběhla ve středu, kdy se vydali zkontrolovat známý komplex v Praze 5 – Stodůlkách. A nestačili se divit, znovu tu zabavili výherní hrací přístroje, na které provozovatel neměl patřičné povolení od ministerstva financí.

Herna se nacházela v komplexu obchodního centra a prochází tudy spousta dětí. „Na celé věci je pozoruhodné, že celníci zde nebyli poprvé, tuto hernu navštívili již v dubnu letošního roku a odvezli odtud 18 nelegálně provozovaných automatů,“ popisuje pro Blesk.cz mluvčí pražských celníků Ivana Kurková.

Podívejte na razii, která proběhla letos v Dejvicích:

Video
délka: 03:30
720p 480p 360p 240p

Razie v Dejvicích: Celníci objevili nelegální hernu Aktu.cz

Přitom každému, kdo provozuje nelegální hazard, hrozí pokuta až do výše 50 milionů korun a propadnutí veškerého vybavení a zařízení, které k hazardu sloužilo.

Celníci se velice často setkávají s fintou, že několik automatů je provozováno v herně zcela legálně. „Další, již bez povolení, bývají skryty například za plentou nebo dvojitými dveřmi, kam ovšem může vstoupit jen prověřený hráč. Bylo tomu tak i v těchto případech, nelegální automaty byly od vstupního baru ukryty za dveřmi, které se neotvírají každému,“ popisuje na závěr Kurková.

Jen ze sedm měsíců letošního roku zabavili celníci v metropoli celkem 247 výherních hracích automatů, deset stolů pro živé hry, šest rulet a téměř dva miliony korun v hotovosti.

Fotogalerie
9 fotografií