Na babičku nejprve zazvonila žena, která jí tvrdila, že jde odepisovat vodoměr. Stařenka jí uvěřila, a tak ji pustila do svého domu. „Vzápětí do domu vstoupil i neznámý muž s tím, že jde vracet přeplatek ve výši jeden tisíc korun za elektřinu,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Vrácení přeplatku se ale začalo komplikovat. „Po poškozené požadoval rozměnění bankovky v nominální hodnotě 5 tisíc korun,“ řekla Viačková a dodala: „Záhy v nestřeženém okamžiku neznámý muž odcizil finanční hotovost ve výši 8 tisíc korun.“

Podle ní by lidé měli mít na paměti, že odečet vody, elektřiny nebo plynu musí být jasně ohlášeny dopředu s časovým předstihem. Přeplatky navíc nikdy nejsou vypláceny hotově do rukou v bydlišti.

Zároveň Viačková připomněla, že by lidé neměli pouštět cizí lidi do svého bytu a při ohlášených odečtech by se měli domluvit, aby nebyli doma sami.

VIDEO: Břeclavští strážníci už více než rok pomáhají seniorům díky unikátním SOS hodinkám. Nyní jim je mění za modernější typ, který je odolnější.

Video
délka: 02:53
360p 240p

Břeclavští strážníci už více než rok pomáhají seniorům díky unikátním SOS hodinkám. Nyní jim je mění za modernější typ, který je odolnější. Hynek Zdeněk