Bývalý lékař ostravské věznice Antonín S. podle obžaloby ve velkém nakupoval léky, které dál prodával se ziskem dalšímu obžalovanému Vlastimilu H. a ten je pak nabízel přes internet. Celkem podle žalobkyně utržil více než 5,6 milionu korun. Šlo o různé druhy medikamentů, například léky tlumící chuť k jídlu a antidepresiva.

Podle obžaloby se jeden z odběratelů nelegálně prodávaných tablet stal na těchto lécích závislý.

Komplic se u soudu přiznal. Bývalý vězeňský lékař se snažil hájit tím, že léky pouze nakupoval a s jejich nelegálním prodejem neměl nic společného. Za prodejem léků podle něj stál jeho bývalý zaměstnanec, který však již nežije.

Lékař tvrdí, že si chtěl otevřít ambulanci pro movité klienty zaměřenou právě na léčbu depresí či pomoc s hubnutím, proto nakupoval ve větším množství léky.

Právě jeho zaměstnanec, který mu podle jeho slov dlužil peníze, mu údajně vedl evidenci léků nebo se staral o práce spojené s rekonstrukcí ambulance. Antonín S. se již dříve hájil i tím, že v objektu se stalo asi pět nebo šest havárií, během nichž byly léky za téměř tři miliony korun poškozeny. Zničené léky pro něj měl v lékárně zlikvidovat právě jeho zaměstnanec.

Nikdy prý po něm tuto práci přímo nekontroloval. Na to, zda byly léky zlikvidovány, se nezeptal ani v lékárně, kam pravidelně léky jezdil nakupovat.

Rozsudek ještě není pravomocný. Komplic Vlastimil H. dostal 10 let a na místě se odvolal, Antonín S. se jednání neúčastnil. Takové tresty soud vynesl už jednou. Vrchní soud ale případ vrátil a žádal doplnit dokazování. V druhém kole soudkyně tedy tresty zopakovala. V případě Antonína S. navíc udělil soud trest zákazu činnosti. Nesmí sedm let po propuštění pracovat jako lékař. Navíc musí zaplatit peněžitý trest dva miliony korun. Vlastimilovi H. soud zabavil čtyři miliony korun.