„Most je v havarijním stavu a bude v lednu nebo únoru příštího roku demolován. Po podepření může ale ještě několik měsíců alespoň částečně fungovat,“ uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

Přes most přesto projíždějí auta ve směru od Brna na Blansko. V opačném směru se již vracejí přes obec. „Ještě do zimy opravíme průtah obcí, neboť ten nebyl na takový nápor vozidel koncipován,“ vysvětlil plánované uzavírky v obci Rýdl.

Od 20. července, kdy byl most kvůli havarijnímu stavu ze dne na den uzavřen, začalo pro obyvatele městyse peklo. Denně totiž Černou Horou začalo projíždět asi 15 tisíc aut. Nyní jejich počet klesl asi na 8 tisíc.

V obci mohou jezdit auta maximálně rychlostí 30 km/hod. a stoupl počet přechodů pro chodce. Největším problémem jsou kamiony, pro které se ŘSD snaží najít objízdnou trasu. Problémem je, že ta nejkratší by měřila přibližně o 50 kilometrů víc, než je tomu nyní.

VIDEO: Uzavření mostu na silnici I/43 u Černé Hory znamenalo pro obyvatele obce katastrofu. Veškerá doprava se totiž přesunula lidem přímo pod okna.

Video
délka: 00:56
1080p 720p 360p

Silničáři ve čtvrtek v 17 hodin uzavřeli most u Černé Hory na Brněnsku, může se podle nich samovolně zhroutit. V obci prudce narostl počet projíždějících aut. Hynek Zdeněk