Obdivuhodnou fyzičku ale neměli jen ti nejrychlejší. Nejvyšší tuzemský mrakodrap například vyběhl i Jaroslav Gaman (82) z Havířova, s nímž běžela i jeho fenka Lilinka.

„Do 50 let jsem hrál fotbal, hokej a rugby. Od té doby běhám. Zeměkouli jsem už oběhl mnohokrát. Jen maratonů jsem už dal asi 150 a závodů na 50 kilometrů nepočítaně,“ uvedl Gaman.

V Brně běžel na AZ Tower poprvé. Jinak mu ale schody problémy nedělají. Běžel jsem už závody do schodů ve Zlíně, v Olomouci, Liberci, Plzni,“ dodal muž, který závod dokončil v čase 6:03,40 min a zdaleka nebyl poslední.

K velkému výkonu se odhodlali i hasiči z brněnského výstaviště. „Řekli jsme si s klukama, že si to dáme v rámci tréninku na skutečnou akci. Běželi jsme proto v plné výbavě, která váží přibližně 25 kilo,“ uvedl Martin Bukač.

Závod vyhrál Tomáš Celko ze Slovenska, který 631 schodů vysokých 15 centimetrů zdolal za 2:31,95 min. Druhý byl Martin Tomica za 2:35,92 min. a třetí Michal Kovác v čase 2:40,23 min. Ženám kralovala Petra Veselá, která 30 pater vyběhla za 3:12,91 min., druhá byla Lenka Švábíková a třetí Marika Krajícková.

Video

Již 3. ročníku výběhu AZ Toweru, nejvyššího mrakodrapu České republiky, se zúčastnilo 255 běžců. Vítěz zdolal 30 pater a 631 schodů za 2:31,95 min. Hynek Zdeněk