Kdo nesehnal lístek, bratru 1250 korun na sezení a 850 na stání, zamířil na Zelný trh k velkoplošných obrazovkám. Minimálně šest tisícovek diváků se dostalo do extáze zkraje druhé třetiny, kdy Kometa třikrát pokořila brankáře hostů. „Je to doma, mistři, mistři,“ skandovali fandové ani ne v polovině utkání.

Podobně elektrizující atmosféra panovala v DRFG aréně. Jak jinak, 7700 fandů a už tradičně vyprodáno. S modrobílou šálou kolem krku usedl do hlediště i hejtman Bohumil Šimek (ANO), v lóži dojatě vzpomínali na poslední "vousatý" titul z roku 1966 veteráni Nadrchal a Meixner.

Fandili i policisté a strážníci, na které v nevlídném počasí zbyla v okolí hokejové arény nevděčná úloha usměrňovat dopravu.

Liberečtí Tygři svou kůži ovšem nedali lacino. Náskok stáhli, ale Kometa v euforii víc nedovolila. Sladké vítězství 5:2 odstartovalo krátce před osmou hodinou večerní mohutné oslavy.

Hráči Komety převzali Masarykův pohár pro vítěze extraligy, davy se převalily do večerních ulic, většina zamířila titul zapít do hospod, barů, restaurací. Noc ze středy na čtvrtek se pro mnohé Brňany ověšené modrobílými šálami změnila v nekonečný flám. Zmrzlé nadšence na Zelném trhu zase potěšil vítězný desetiminutový ohňostroj.

Starobrno odmění fandy 12 tisíci litry piva!

A to jsou v plánu oficiální oslavy v centru města s mužstvem, které přepsalo historii. V historické  tabulce se totiž Brno dotáhlo na 12 titulů jihlavské Dukly!  Pivovar Starobrno přislíbil 12 tisíc litrů piva zdarma jako dárek fanouškům. Vše vypukne v sobotu od 15 hodin v centru. Brno bude zase na nohou!

Video
délka: 01:27
360p 240p

Brno je v extázi, hokejová Kometa získala extraligový titul. Takhle to vypadalo v DRFG aréně po předání Masarykova poháru pro vítěze! Zdeněk Matyáš

Fotogalerie
44 fotografií