Expozice věnovaná Velčovskému dostala název Vše za 39 a tvoří ji dosavadní autorova tvorba od dětství až do současnosti, kdy stojí na prahu čtyřicítky. Pojetí výstavy se s nadsázkou inspiruje různými lidovými výprodeji zlevněného zboží. Návštěvníci si prohlédnou Velčovského kresby ze základní školy, dětská přáníčka rodičům, ale i poslední projekty a nejúspěšnější díla, k nimž patří třeba porcelán Pure White nebo "holínková váza" Waterproof.

"Snažím se staré tvary vracet do hry, zneužívám tvarosloví supermarketové krajiny, reaguju objektem na nějakou příčinu. Miluju improvizaci, zajímá mne experiment a proces je pro mne často důležitější než výsledek," popsal svůj přístup Velčovský. Zajímavostí výstavy je mozaiková stěna sestavená z oděvů, které do muzea přinesli Brňané, případně které Velčovský nakoupil v second handech.

Tři autory zastoupené v další expozici spojoval v 80. letech vyhraněný názor na oděv, velmi vzdálený od tehdejších představ normálního oblékání. "Snahou autorů sdělit něco víc prostřednictvím oděvu jsou jejich díla srovnatelná s ikonickými modely oděvních designérů 80. let na Západě. Nechápou oděv jen jako předmět praktický, a už vůbec ne zkrášlující, není pro ně věcí podléhající módním trendům," uvedla kurátorka Andrea Březinová.

Na výstavě jsou originální Knížákovy oděvy, které se podařilo Moravské galerii pod hlavičkou "užité umění" koupit do sbírek už v 80. letech, přestože šlo o zakázaného autora. Knížákovy práce doplňují návrhy Rochové, které připomínají moderní plastiky, a chemicky devastovaná Švarcova móda.

Nabídku Uměleckoprůmyslového muzea doplňují fotografie Ondřeje Přibyla v prostoru Camera. Všechny výstavy potrvají do května.