Obecní dům na dobré adrese v Drobného ulici v Černých Polích, na dohled od Löw-Beerovy vily, jako by se temnými zákoutími a depresivním laděním začal podobat hlavním aktérům »Kuřimské kauzy«. Dovnitř se bojí chodit i roznašeči letáků.

Tady prožila dětství Barbora Škrlová (42). Žena s rozporuplnou duší dítěte. Během kauzy týrání dvou bratrů v Kuřimi se před 10 lety vydávala za holčičku Aničku, na útěku do Norska za chlapce Adama. Proč? To nikdo neví. Po návratu z vězení má novou identitu. Jak jinak: tajnou.

V bytě Škrlových, kteří mají v domě trvalé bydliště, je ticho. Na zvonek s vizitkou Renáty Škrlové (62), matky tajemné Barbory a manželky hlavního sektáře Josefa Škrly (67), nikdo nereaguje. Je tam Barbora schovaná za mřížemi?

Rodina se stále víc a víc podobá přeludu. Sousedé Škrlovy neznají, případně o nich mlčí. Schránku přesto někdo denně pečlivě vybírá. Jisté je, že matka Barbory se už dětskému lékařství nevěnuje. Měla prý problémy s pitím a stejně jako po manželovi se po ní oficiálně slehla zem.

Video
délka: 01:45
1080p 720p 480p 360p 240p

10 let od kauzy Kuřim: Matka tyranka, Šklová jako Anička a mučení dětí pod vlivem sekty David Vaníček, archiv Blesku, ČTK

Fotogalerie
27 fotografií