„Muž nadával rodičům vulgárními výrazy, otce navíc ponižoval pohlavky a boucháním po zádech. V zimě schválně pootvíral všechna okna a dveře v domě a rodiče je nesměli zavřít. V noci si pouštěl hlasitě hudbu a když byl upozorněn na hlasitost, tak ji ještě zvýšil,“ popsal případ týrání mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník.

Nepotrestaná agrese muže jedné z horňáckých obcí vedla k tomu, že ji postupně ještě stupňoval. „Rodiče se báli v noci chodit na toaletu, aby syna nevzbudili. V jednom případě fyzicky napadl svého otce, křičel na něj a pak jej ležícího kopal nohou do oblasti žeber a zad,“ doplnil Zámečník.

Pověstný pohár trpělivosti přetekl minulý týden. „Otce, který seděl na židli, nakopl do žeber, čímž mu způsobil hematom. Rodičům opět sprostě nadával a požadoval, aby mu dali peníze na útratu. Situace vyvrcholila ve večerních hodinách, když rozezlený syn udeřil otevřenou dlaní otce po tváři,“ dodal mluvčí policie. Pohár rodičovské trpělivosti ale konečně přetekl.

Nyní je agresivní syn v péči policistů, kteří ho zadrželi a eskortovali do policejní cely. Zároveň s tím proti němu zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin týrání osoby žijící ve společném obydlí a na dobu deseti dnů jej vykázali ze společného obydlí. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody na tři až osm let,“ upozornil Zámečník.

VIDEO: Takových případů je bohužel mnoho. Podívejte se, jak to vypadá, když policisté zatýkají agresora, který týrá své okolí.

Video
délka: 00:46.31
720p 480p 360p 240p

Snažil se zavraždit souseda! Napadl i Blesk Tomáš Polák, David Malík