Chladnička je největší spotřebič v domácnosti a před jeho zakoupením je proto potřeba řádně se porozhlédnout, jaké jsou na trhu možnosti. Většina spotřebitelů upřednostňuje kombinované modely s mrazákem dole nebo nahoře. Výjimkou již nejsou ani dvoukřídlové, americké chladničky nebo tzv. French-door s dvoukřídlovým otevíráním chladicí části a šuplíkovým provedením mrazáku. Důležité jsou však funkce a velikost vnitřního prostoru. Značka Samsung nabízí chladničky vybavené technologií Spacemax. Ta díky ztenčení vnějších stěn umožnila vytvořit větší vnitřní prostor na potraviny při stejném vnějším rozměru jako konkurenční zařízení. Přesvědčit se o tom můžete například s kombinovanou chladničkou s mrazákem Samsung RB37J5345SL za cenu 20 490 Kč.

Autor: Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Výjimkou není ani digitální invertorový kompresor, který šetří energii a Samsung na něj poskytuje 10letou záruku. Standardem je rovněž beznámrazová technologie True No Frost nebo dynamické chlazení vzduchem Multi Flow, díky němuž proudí vzduch v každé části chladničky jiným směrem. Potraviny tak mají v celé chladničce zachovanou rovnoměrnou teplotu, a to i po otevření dveří, takže zůstávají déle čerstvé.

A jelikož Samsung vyslyšel přání svých zákazníků, nabízí nyní i vestavěné chladničky. Ty dokonale kopírují tvar kuchyňské linky a nevyžadují dodatečné úpravy. Nejvyšší model navíc disponuje funkcí Cool Select Zone, jež zajišťuje unikátní flexibilitu. Díky ní je možné i pokrmy různých chutí skladovat při své optimální teplotě, zůstanou tak déle čerstvé a zachována bude i jejich skvělá chuť. Jediným dotykem můžete chladničku proměnit v mrazák výběrem z přednastavené teploty 2 °C, -1 °C, -5 °C nebo -15 °C až -23 °C.

Autor: Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Potraviny je však potřeba také uvařit nebo ugrilovat, a pokud možno co nejrychleji. Samsung proto přišel s mikrovlnnou troubou HotBlast, s kterou je příprava pokrmů maximálně jednoduchá. Stačí vyzkoušet jednu z přednastavených funkcí a na běžnou troubu zapomenete.

U běžných mikrovlnných trub se občas stává, že je pokrm opečený jen částečně. Samsung proto s funkcí HotBlast mění způsob distribuce horkého vzduchu. Nahromaděný vzduch z vrchní části tlačí kolmo na připravovaný pokrm přes velký gril, který pokrývá 99 % plochy ohřívaného jídla, čímž je zaručeno, že bude pokrm křupavý na povrchu a šťavnatý uvnitř. Funkce HotBlast je jednou z mnoha funkcí mikrovlnné trouby Samsung MC32K7055CT, kterou pořídíte za 9 990 Kč.

Autor: Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Speciální talíř Crusty plate opéká mražené pochoutky jako je pizza, bagety nebo kuřecí kousky rovnoměrně, dozlatova a vytváří dokonale křupavou krustu. Vynikající pizza je upečená již za 13 minut, což je v porovnání s konkurenčními modely nejrychlejší čas. Na talíři Crusty plate je rovněž možné připravovat i oblíbené smažené pokrmy, díky unikátní technologii SLIM FRY však navíc bez kapky oleje.

Ať plánujete nákup chladničky, nebo mikrovlnné trouby, seznamte se podrobně s tím, jaké funkce vám nabízejí. Můžete tak objevit funkce, o kterých jste vůbec netušili, a přitom vám usnadní život.