23. červen 2018
Svátek slaví Zdeňka, zítra Jan

Máte doma loudila? 5 tipů, jak odnaučit psa žebrat o jídlo!

/
 • Jíst se psem z jednoho talíře? Bude loudit a navíc vaše jídlo není pro jeho žaludek ideální.
  19. dubna 2017 ● 08:20
   

  Hypnotizuje vás váš psí malíček u každého sousta, které dáte do pusy? Kňourá a přešlapuje, olizuje se – prostě loudí? Poradíme, jak tuto obtěžující nepříjemnost odnaučit.

 • 1.

  Vyhlídne si oběť

  Pes přesně ví, co dělá. Vyhlídne si „oběť“, která vaří nebo jí něco, co mu voní, stoupne si k ní a pak už jen kouká a kouká… V  závažnějších případech si pes při loudění pomáhá kňučením či šťoucháním.  A zde většina lidí udělá chybu, že prostě pejskovi od stolu či při vaření něco hodí, aby byl od něj klid.  Jenže pejsek si pak zvykne, že pokud bude loudit, vždy mu někdo dá.

  Neučte psa loudit o jídlo.

 • 2.

  Začít musíte u štěněte

  Ideální je začít psa trénovat ve štěněčím věku, kdy se učí své návyky. Zde buďte opravdu přísní a nikdy psovi nedávejte zbytky jídla ani nic neházejte od stolu. Má svou misku s krmením. „Dobré je psům dávat granule nebo konzervy a nevařit jim lidské jídlo, pes si tak zvykne, že má své a vy také své,“ říká odborník na psí výživu Martin Pučálka. 

  Neučte psa loudit o jídlo.

 • 3.

  Pošlete loudila na místo

  Máte-li již psa staršího, například z útulku, tak i zde se dá žebrání odnaučit. Když pes začne loudit, vůbec si ho nevšímejte a pošlete ho na jeho místo vždy, když jíte. Také na psa nemluvte laskavým tónem, bude si myslet, že když takto kouká, je to v pořádku a bude v tom nadále pokračovat. Musíte ale vydržet a opravdu mu nikdy nic od stolu nedat!

  Neučte psa loudit o jídlo.

 • 4.

  Nedívejte se na něj

  Dodržujte pravidlo, že když jíte, tak pes je na svém místě. Pokud jste v restauraci nebo má pes své místo v kuchyni či jídelně, tak s ním při jídle nenavazujte oční kontakt, ten je pro psa často spouštěč loudění.  Zvolit můžete i na první pohled tvrdou metodu a to, že když pes začne loudit, tak ho zavřete po dobu svého jídla do místnosti, kde nemá žádné své hračky. Tato »hanba« ho naučí, že loudění nepřináší nic dobrého. Psovi také dávejte jeho potravu vždy, až dojíte vy. Naznačíte mu tak, kdo je pánem.

  Neučte psa loudit o jídlo.

 • 5.

  Pozor na návštěvy

  Jak jste důslední vy, musí být důslední i ostatní. Uhlídat obzvláště děti nebo návštěvy ale bývá problém. Musíte proto všechny použit - koneckonců odnaučování loudění může být i téma ke společnému hovoru. „Zakažte členům rodiny nebo například cizím lidem, kteří často nějakou tu mlsku od jídla hodí, aby psům přilepšovali. Pes má své krmivo a neměl by vůbec konzumovat to lidské,“ dodává Pučálka. Odnaučit psa loudit může trvat i měsíc, ale pokud vydržíte a opravdu psovi ani jednou nepřilepšíte, tak se žebrat odnaučí.

  Neučte psa loudit o jídlo.

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy