Cukrovka neboli diabetes patří k závažným onemocněním, které bychom rozhodně neměli podceňovat. Je nejčastější příčinou postižení zraku a slepoty v rozvinutých zemích, druhou nejčastější příčinou amputace dolních končetin a druhou nejčastější příčinou nevratného selhání ledvin.

Nemoc s sebou přináší nejen přísný dietní režim a podávání léků a inzulinu, ale i další nepříjemnosti, které si zdravý člověk sotva uvědomí.

 Jak se asi cukrovkářům žije? Jak každý den bojují s touhle nevyléčitelnou nemocí? Určitě zažívají i nevšední příběhy, které by se mohly stát inspirací pro nás ostatní, zdravé lidi…

Zapojte se do soutěže, váš příběh může být vydán i knižně
Zapojte se do soutěže, váš příběh může být vydán i knižně
Autor: archiv Blesku

A právě proto je tu literární soutěž Příběhy z cukru, do které se může zapojit každý nad 12 let, kdo má zkušenost s cukrovkou, ať už přímo nebo zprostředkovaně. Moto soutěže zní: „Pošlete nejdojemnější, nejveselejší, nejdramatičtější, nejstrašidelnější, nejnapínavější, zkrátka nej… příběh nebo povídku o životě s cukrovkou a staňte se spoluautory stejnojmenné knihy »Příběhy z cukru«.

Pravidla soutěže i přihlášení najdete na vzdělávacím portálu pro diabetiky v Česku ZDE

Na autory jedenácti nejlepších povídek čekají lákavé dárkové balíčky a hlavní výherci se stanou spoluautory povídkové knihy.