Čtvrteční zprávy přitom uváděly, že Šámí byl pouze zraněn. An-Nusra se na rozdíl od organizace Islámský stát (IS) hlásila k teroristické síti Al-Káida. V posledních dnech ale dávala najevo, že chce z této aliance vystoupit a spojit se s menšími skupinami bojujícími v Sýrii a vytvořit s nimi společnou bojovou sílu. Začala už zabírat území, které tyto skupiny dosud kontrolovaly.

Abú Humám Šamí byl považován za "vojenský mozek" celé organizace, proto jeho smrt představuje pro hnutí "obrovskou ránu", komentovala úmrtí velitele zpravodajka televizní stanice Al-Džazíra.

Podle islamistických internetových stránek zahynuli při čtvrtečním náletu další tři lidé, z toho dva byli osobní strážci abú Humáma. Kdo byl třetí obětí, nebylo zřejmé. Zároveň panují nejasnosti ohledně toho, kdo za leteckým úderem stál. Podle agentury SANA to byla syrská armáda, aktivisté a An-Nusra ale tvrdí, že šlo o nálety USA a jejich spojenců.

Americké velení oznámilo, že ve čtvrtek podniklo v Sýrii celkem čtyři údery, nicméně žádný prý nebyl proveden v provincii Idlib. Spojené státy považují frontu An-Nusra za teroristickou organizaci a pozice radikálů se celkem běžně stávají terčem náletů jak spojenců, tak i syrské vlády.

Nový význam An-Nusry naznačil zvláštní zmocněnec OSN Staffan de Mistura, který usiluje o vyjednání příměří pro město Halab. Řekl nedávno, že OSN by mohla frontu zahrnout do vyjednávání o Halabu.

Agentury spekulují rovněž o možnosti, že poblíž místa, kde se konala schůzka velitelů, byl také vůdce An-Nusry abú Muhammad Džulání. O jeho osudu se zatím nic neví. Syrská armáda už v minulosti hlásila, že se jí podařilo Džuláního zabít, ale zpráva nebyla pravdivá.