Z dalších ekonomických kroků, které premiér nastínil ve svém úvodním projevu, by se měla inflace spotřebitelských cen udržet kolem tří procent. Schodek rozpočtu pro rok 2015 byl stanoven na 2,3 procenta HDP. Čína se v letošním roce bude snažit vytvořit deset milionů nových pracovních míst a zajistit, aby nezaměstnanost nepřekročila 4,5 procenta.

Podle premiérových slov na ekonomiku letos čekají větší těžkosti než v roce 2014. Mezi další cíle proto bude patřit prohloubení reforem státních podniků a zavedení iniciativní, prozíravé měnové politiky. Čína bude směřovat k reformám úrokové míry a finančním i cenovým reformám.

Výdaje na armádu letos Čína navýší o 10,1 procenta na 886,9 miliardy jüanů (141,45 miliardy dolarů). Už dvě desetiletí Čína pokračuje v prakticky nepřerušeném dvouciferném růstu vojenských výdajů; víc než Čína už v současnosti na obranu vydávají jen Spojené státy. V loňském roce Čína navýšila vojenský rozpočet o více než 12 procent.

Roky masivních výdajů na armádu vedly k jejímu mohutnému rozvoji, který brnká na nervy okolních států - především proto, že Peking vystupuje čím dál tím rozhodněji v územních sporech ve Východočínském a Jihočínském moři. Země od Indie po Vietnam se snaží zmenšit rozdíl mezi svými armádami a čínskou, a to jak prostřednictvím nových nákupů, tak vzájemné spolupráce.

"Musíme posílit moderní logistiku, posílit národní obranný výzkum a vývoj nových a technologicky vyspělých zbraní a vybavení. Musíme vyvinout vědecké a technologické průmyslové obory spojené s obranou," prohlásil premiér Li Kche-čchiang.

Znečištění ovzduší premiér nazval "zásahem do kvality lidského života a problémem, který tíží srdce" Číňanů. "Musíme s tím bojovat veškerou naší silou," uvedl Li Kche-čchian. "Musíme striktně prosazoval zákony týkající se životního prostředí, zasáhnout proti těm, kteří mají na svědomí vytváření nelegálních emisí a zajistit, že za takové zločiny zaplatí vysokou cenu," dodal.

Jako další velmi důležité téma zmínil předseda vlády korupci, se kterou přislíbil bojovat i prezident Si Ťin-pching. "Náš tvrdý postoj ke korupci nezměníme, zastáváme směrem ke korupci nulovou toleranci. Postaráme se o to, aby každý případ korupce byl přísně potrestán," prohlásil čínský premiér. Jeho vláda chce proto prý posílit státní dozor a mnohem detailněji sledovat veřejné prostředky a veškeré nakládání se státním majetkem.

Ve svém projevu premiér zmínil také vztahy s Tchaj-wanem, který Peking nadále považuje za svou odtrženou provincii. Příslušnost Tchaj-wanu k Číně je podle Li Kche-čchianga historickým trendem, který by se neměl měnit. Vyjádřil nicméně důvěru v mírový rozvoj vztahů s tímto ostrovem.

Obchodní vztahy mezi Čínou a Tchaj-wanem nyní vystoupaly na nejvyšší objem za posledních šest desetiletí; to podporuje Číně nakloněný tchajwanský prezident Ma Jing-ťiou.

Tchajwanská vládní Nacionalistická strana ale utrpěla drtivou porážku v posledních místních volbách, které byly všeobecně pokládané za referendum o vztazích s Čínou. To následovalo po několikatýdenní okupaci tchajwanského parlamentu na jaře loňského roku studenty a aktivisty, kteří protestovali proti obchodní dohodě s Čínou.