"Pokud jde o pana Kramariče, žádá o odškodnění ve výši více než 13 milionů," řekla ČRo mluvčí ministerstva spravedlnosti Kateřina Hrochová. Právník po státu požaduje za každý den trestního stíhání 10.000 korun. Lhůta pro zpracování stanoviska skončí podle Hrochové ministerskému odboru odškodňování v dubnu.

Kramarič se k případu nechce vyjadřovat. Jeho advokát Vladimír Vaněk potvrdil, že Kramarič o odškodnění žádá.

Advokát podle obžaloby v roce 2010 před začátkem procesu se Soghojanem nabídl jednomu vězni půl milionu korun, když u soudu řekne, že vraždy, z nichž je viněn Soghojan, objednal a zorganizoval klíčový svědek Tagir Tarsžojev. Kramarič prý také chtěl, aby vězeň obvinil z korupce policisty, což měl dosvědčit další vězeň, kterému advokát údajně daroval drahé hodinky a půjčil 30.000 korun.

Obvodní soud předloni uznal Kramariče vinným z podplácení a uložil mu roční podmínku a zákaz výkonu činnosti advokáta na 2,5 roku, ale Městský soud v Praze rozsudek zrušil. Skutek se totiž sice podle soudu stal, ale nebyla naplněna skutková podstata trestného činu podplácení. Městský soud ale zároveň Kramaričovo chování označil za neetické. Odporovalo prý zákonu o advokacii. Kvůli promlčecí lhůtě se případem nemohla zabývat advokátní komora v kárném řízení.

V kauze podalo dovolání Nejvyšší státní zastupitelství, které s verdiktem pražského městského soudu v Kramaričově kauze nesouhlasilo. Dovolání ale loni v září odmítl Nejvyšší soud, námitky nejvyššího žalobce označil za zjevně neopodstatněné.