iBoot má na starosti různé verifikační úkoly a stará se například také o ověření podpisu jádra systému při jeho startu. Různí odborníci se shodli na tom, že jde pravděpodobně o největší únik citlivých dat zdrojového kódu v historii.

Ačkoliv uniklá zdrojová data pocházejí z operačního systému, který je starý několik let, podle různých bezpečnostních expertů stále může únik představovat určitá bezpečnostní rizika. Některé součásti iBoot se totiž stále mohou nacházet i v nejnovějším systému iOS 11.

TIP: Přechod z Windows na macOS - Co vás čeká a nemine

K incidentu se vyjádřil i samotný Appl a potvrdil, že ve skutečnosti jde o součást zdrojového kódu platformy iOS 9 z roku 2015. Rizika zneužití jsou podle firmy jen minimální, protože starší verze systému využívá jen malé procento lidí. Aktualizované informace přinesl Cnet.

„Bezpečnostní řešení našich produktů si nezakládají na utajení našich zdrojových kódů. V našich produktech je integrovaných hned několik vrstev hardwarové či softwarové ochrany. Navíc vždy doporučujeme, aby si majitelé své přístroje aktualizovali na nejnovější verzi operačního systému, díky čemuž mají k dispozici vždy nejnovější prostředky ochrany,“ uvedla kalifornská firma ve svém prohlášení.